نشست رونمایی و نقد و بررسی کتاب فرهنگ اتصال، تاریخ انتقادی رسانه‌های اجتماعی نوشته یوزه فن دایک، به همت پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج،  نشست رونمایی، نقد و بررسی کتاب فرهنگ اتصال، تاریخ انتقادی رسانه‌های اجتماعی با حضور حسین حسنی(مترجم کتاب)، محمد حسین ساعی(رئیس دانشکده ارتباطات صدا و سیما)، محمد خندان(عضو هیئت علمی دانشگاه تهران) و مجید سلیمانی ساسانی (مدیر گروه مطالعات رسانه) برگزار می‌شود.

کتاب فرهنگ اتصال این ادعا را مطرح می‌کند که طی یک دهه گذشته، زندگی شخصی و حرفه‌ای آنها به تدریج با پلتفرمهای شبکه های اجتماعی انباشته شده است. پلتفرمهایی همانند فیسبوک، یوتیوب، ویکیپدیا و بسیاری از رسانه های دیگر به افراد امکان میدهد که از طریق به اشتراک گذاری محتوای ارتباطی و ابزار خویشتن، ساختن مسیرهای شغلی و لذت بردن از زندگیهای اجتماعی آنلاین [با دیگران] اتصال برقرار کنند.

در واقع، حضور گسترده پلتفرم ها افراد را بر می انگیزد تا بسیاری از فعالیتهای اجتماعی، فرهنگی و حرفه ای خود را به این محیط‌های آنلاین منتقل کنند.

لازم بذکر است که این نشست روز چهارشنبه ۱۱ مهرماه از ساعت ۱۴ الی ۱۶ درسرای شهید آوینی پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی به آدرس انتهای خیابان سمیه نرسیده به حافظ، حوزه هنری، برگزار خواهد شد.