برزین ضرغامی گفت: در طرح مدرسه حسینی در واقع تلاش کردیم ترکیب و پیوندی بین هفته دفاع مقدس، شهادت و جانبازی هایی که رزمندگان اسلام در 8 سال دفاع مقدس انجام دادند و ارتباط آن با قیام عاشورا و حال و هوای ماه مهر ایجاد کنیم.

برزین ضرغامی رییس سازمان زیباسازی شهرداری تهران در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری موج در مورد فعالیت های این سازمان در ماه های محرم و صفر  گفت: در مورد این ایام باید گفت که به مناسبت گرامی داشت شهدای کربلا، هم نهادهای دولتی، هم مردمی و هم شهرداری اقدامات خاصی را انجام می دهند. ما هم به عنوان شهرداری تهران وظیفه داشتیم که در جهت فرهنگ سازی در این زمینه تلاش کنیم و در حد توان، در فعالیت‌هایی که برای ترویج شعائر عاشورا انجام می شود کمک کنیم. بر همین اساس، یک مجموعه فعالیت هایی را تعریف کردیم که در سطح شهر تهران انجام شد.   

وی افزود: از نمونه اقداماتی که انجام دادیم، نمایش مجموعه عکس‌هایی از اقوام و گروه های مختلف ایرانی است. بدین منظور عکاسان مختلف را شناسایی کردیم و از بین آثار آنها انتخاب کردیم. این آثار را با موضوع آیین عاشورایی از فرهنگ های مختلف ایران تهیه کردیم و در سطح شهر تهران اقدام به اکران آنها کردیم.

ضرغامی تصریح کرد: عنوان کلی این برنامه مدرسه حسینی است که ضمن اشاره به آموزه های این دو ماه مقدس، توجهی هم  به باز گشایی مدارس در ماه مهر  هفته دفاع مقدس دارد. در واقع تلاش کردیم ترکیب و پیوندی بین هفته دفاع مقدس، شهادت و جانبازی هایی که رزمندگان اسلام در 8 سال دفاع مقدس انجام دادند و ارتباط آن با قیام عاشورا و حال و هوای ماه مهر ایجاد کنیم.

رییس سازمان زیبا سازی در ادامه اظهار داشت: کار دومی که ما انجام دادیم، تهیه فهرستی از شهدای شاخص کربلا  بود و که در قالب همان طرح مدرسه حسینی خواستیم بگوییم  درسی که هر کدام از این بزرگان به جامعه دادند چیست؟ مثلا امام حسین(ع) یا حضرت ابوالفضل (ع) چه درس هایی داده اند. تعدادی از جملات بزرگانی همچون مقام معظم رهبری، در رابطه با گرامی داشت حماسه عاشورا را هم در همین قالب در سطح شهر ارائه داده ایم. 

وی در پایان افزود: ما تبلیغات مدرسه حسینی را با محوریت اربعین حسینی ادامه خواهیم داد و بعد از آن هم در مناسبت های مختلفی که وجود دارد تلاش می کنیم که آن انتظاری که مردم دارند را در حد توان برآورده کنیم.