معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه ای از مدیرکل هنرهای تجسمی خواستار ساز و کاری برای پیشگیری از ارایه آثار کپی و رسیدگی به این موضوع شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سید مجتبی حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه ای به هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی، خواستار ساز و کاری برای پیشگیری از ارایه آثار کپی و رسیدگی به این موضوع شد.

دراین نامه نوشته است:

با رشد و توسعه کمی و کیفی هنرهای تجسمی و پی‌آیند آن، رونق نسبی اقتصاد این عرصه‌ هنری به اهتمام فعالان، همچنین توجه مؤکد سیاستگذاران فرهنگی به موضوع اقتصاد هنر، چندی است که اخبار مربوط به کپی سازی و یا نظیره پردازی موجب مخاطره و نگرانی دست‌اندرکاران حوزه هنرهای تجسمی شده است.

با توجه به اشراف جناب‌عالی به مسائل حقوقی و شناخت از اقتضائات هنرهای تجسمی انتظار می‌رود با تمهید ساز و کار و همکاری با تمامی نهادهای ذیربط برای پیشگیری از بروز مشکلات ناشی از ارایه آثار برساخته اقدامات بایسته را سریعاً معمول و گزارش‌های ادواری به اینجانب ارایه فرمایید.

به گزارش خبرگزاری مهر؛ چندی پیش موضوع کپی بودن نقاشی های تهمینه میلانی کارگردان سینما باعث تعطیلی نمایشگاه این هنرمند در گالری ایوان شد.