مدیر دفتر پخش خانه فیلم معتقد است وقتی فیلمسازان ایارنی فیلم هایشان را فقط برای جشنواره ها بسازند، عموماً سینمای ایران در جهان موفق نخواهد بود.

سعید خانی، تهیه کننده، پخش کننده و مدیر دفتر پخش خانه فیلم درباره ارزیابی سهم جهانی سینمای ایران به خبرنگار سینمایی موج گفت: در حال حاضر فکر می کنم سهم جهانی سینمای ایران خیلی قابل توجه نیست و شاید به جزء فیلم های اصغر فرهادی این قابلیت وجود نداشته است، البته به نظرم پتانسیل حضور سینمای ایران در جهان وجود دارد.

وی با اشاره به سلیقه فیلمسازان ایرانی که معطوف به حضور در جشنواره‌ها است، توضیح داد: وقتی فیلمسازان فیلم هایشان را فقط برای جشنواره ها بسازند، عموماً سینمای ایران در جهان موفق نیست این در حالی است که می‌توانند سینمای روز جهان را بررسی و بر اساس این روند فیلم بسازند، فیلم های ایرانی نیز مورد استقبال قرار می گیرد.

مدیر دفتر پخش خانه فیلم پیشنهاد داد: برای تحقق سهم سینمای ایران از جهان در ابتدای راه، این ظرفیت وجود دارد که فیلم های محصول مشترک تولید کنیم که این موضوع به سازمان سینمایی کشور بر می‌گردد.

سعید خانی در حال حاضر در دفتر پخش خانه فیلم، مشغول برنامه ریزی برای اکران مناسب دو فیلم سینمایی اتاق تاریک به کارگردانی روح الله حجازی و ماهورا به کارگردانی حمید زرگرنژاد است.