سوگ حسین در پردیس تئاتر شهرزاد به عنوان نمایش آیینی و مذهبی که در قالب چند تعزیه است، روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش موج، به نقل از روابط عمومی پردیس تئاتر شهرزاد، سوگ حسین عنوان نمایش آیینی و مذهبی پردیس تئاتر شهرزاد است که کارگردانی آن بر عهده محمد علی سیفی است و از دهه دوم ماه محرم به مناسبت ایام عزاداری سید و سالار شهیدان به مدت ۷ شب در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه خواهد رفت.

طبق برنامه ریزیهای انجام شده قرار است که از تاریخ ۳۱ شهریورماه نخستین تعزیه با موضوع شهادت حضرت عباس (ع) اجرا شود و در شب‌های دیگر، تا تاریخ ۶ مهرماه تعزیه‌هایی با مضمون شهادت حُر بن یزید ریاحی ، شهادت حضرت علی اکبر، شهادت حضرت قاسم و شهادت امام حسین (ع) و .... روی صحنه برود.

سوگ حسین نمایش سوگواره‌ای برای شهادت امام حسین (ع) است که علاقه مندان می‌توانند هرشب ساعت ۲۲ به تماشای این نمایش آیینی و سنتی بنشینند، ورود برای عموم آزاد است و هیچ گونه بلیت فروشی انجام نخواهد شد. پردیس تئاتر شهرزاد و مرکز هنرهای نمایشی بانی این رویداد هنری و مذهبی است.

اجراهای پردیس تئاتر شهرزاد تا ۲۶ شهریورماه برقرار است و بعد از ایام عزاداری اجراهای تازه‌ای در این مجموعه روی صحنه خواهد رفت. نمایش روزهای بی باران به کارگردانی امین بهروزی و نمایش صد در صد به کارگردانی مرتضی اسماعیل کاشی تا ۲۶ شهریورماه به اجراهای خود ادامه می‌دهند و بعد از آن نمایش صد در صد از اول مهرماه دوباره روی صحنه خواهد رفت.