شهراد بانکی در گفت‌و‌گوی اختصاصی با موج، جزئیات برگزاری مراسم تشییع و تدفین مهدی آرین نژاد «پیشکسوت دوبلاژ ایران» را تشریح کرد.

شهراد بانکی «گوینده و دوبلور باسابقه کشور» در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری موج، اظهار داشت: متاسفانه ساعاتی پیش، استاد مهدی آرین نژاد از اساتید برجسته و پیشکسوت دوبلاژ ایران پس از تحمل یک دوره بیماری، به دلیل ایست قلبی، در منزل خود چشم از جهان فروبست.

وی گفت: سالها بود که استاد آرین نژاد به بیماری سرطان مبتلا بودند و اقدامات درمانی کارساز نبود که در نهایت رنج بیماری باعث شد تا ما امروز جمعه 23 شهریور 97 و تنها یک روز پس از وداع با استاد حسین عرفانی، ایشان را هم از دست بدهیم.

بانکی، افزود: سال 97، سال خوبی برای دوبلاژ ایران نبود چرا که شاهد درگذشت استاد بهرام زند، محمد عبادی، حسین عرفانی و مهدی آرین نژاد بودیم.

این دوبلور باسابقه کشور، تاکید کرد: امیدوارم به حرمت این ماه محرم، روح اساتید درگذشته دوبلاژ ایران با روح همه خوبان عالم محشور گردد.

پیکر مهدی آرین‌نژاد 10 صبح یکشنبه تشییع می‌شود

شهراد بانکی در خصوص جزئیات برگزاری مراسم تشییع این هنرمند پیشکسوت، تصریح کرد:  10 صبح روز یکشنبه 25 شهریور ماه 97، از محل سالن تطهیر بهشت زهرا(س)، پیکر استاد مهدی آرین نژاد را به سمت قطعه هنرمندان بدرقه، و با او وداع خواهیم کرد.

گفتنی است، مهدی آرین نژاد متولد 1318 در تهران و از اساتید پیشکسوت دوبلاژ ایران بود که عصر امروز بر اثر ایست قلبی چشم از جهان فروبست.

صداپیشگی در آثاری همچون شرلوک هولمز، دایی جان ناپلئون (شمس علی میرزا)، هزار دستان، رابین هود(پدر تاک)، لوک خوش شانس، مورچه و مورچه خوار (مورچه‌خوار)، و نقش (برنکا) در کارتون چوبین، بخشی از کارهای درخشان مرحوم مهدی آرین نژاد در طول فعالیت هنری بود.