محمد نیک بین یک انیمیشن به نام هوشمندان سیاره اوراک و فیلم سینمایی پازل با کارگردانی تهمینه میلانی را در دست تهیه دارد.

محمد نیک بین در گفتگو خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج در مورد فعالیت سینمایی جدید خود گفت: امسال دو پروژه سینمایی و انیمیشن در دست داریم؛ پروژه اول یک فیلم انیمیشن تخیلی کودک با عنوان هوشمندان سیاره اوراک است که به سفارش بنیاد سینمایی فارابی کار خواهیم کرد و چون هزینه بالایی دارد، باید فرآیندهای مربوط به آن طی شود. از طرفی چون جشنواره فیلم کودک د ر اصفهان به تازگی تمام شده است، منظریم که به درخواست های ما پاسخ دهند.

وی با اشاره به پروژه دوم سینمایی که پازل نام دارد، در مورد آن توضیح داد: پروانه ساخت این فیلم سینمایی از ابتدای سال 97 در دست داریم و پیش تولید آن را انجام داده بودیم، اما با توجه به گذشت زمان، دوباره باید پیش تولید را انجام دهیم. این فیلم به دلیل مسائل زمان بندی و بازیگرانی که می خواستیم و قراردادهای جدیدشان، به تعویق افتاده است.

این تهیه کننده سینما با اشاره به اینکه نویسنده و کارگردان این فیلم سینمایی تهمیه میلانی است، در مورد داستان پازل بیان کرد: فیلم سینمایی پازل با موضوعی اجتماعی و در مورد پدیده ای به نام تازه به دوران رسیده ها است.

وی درباره تفاوت ناگهانی ژانر کاری‌اش به انیمیشن و تخیلی گفت: داستان فیلم می طلبد که به صورت انیمیشن انجام شود و چالش بسیار خوبی است. انیمیشن دنیای جدیدی دارد و ما در عرض این مدت خیلی چیزها یاد گرفتیم و با خیلی از دوستان خوب در این زمینه آشنا شدیم.

محمد نیک بین در پایان گفت: فکر نمی‌کنم فیلم سینمایی پازل به سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر برسد.