آیین بزرگداشت مقام حضرت علی اصغر (ع)، از ساعت ۶:۳۰ صبح مصلی امام خمینی (ره) میزبان شیرخوارگان عاشورایی و خانواده آنهاست.

به گزارش خبرگزاری موج، مجلس سوگواری شهید شیرخواره کربلا به مناسبت فرا رسیدن ایام عزاداری سید و سالار شهیدان (ع) و یاران باوفایش، جمعه ۲۳ شهریورماه برابر با چهارم محرم الحرام برگزار می شود.
 
مصلی امام خمینی (ره) در آیین بزرگداشت مقام حضرت علی اصغر (ع)، از ساعت ۶:۳۰ صبح میزبان شیرخوارگان عاشورایی و خانواده آنهاست.
 
سخنرانی این مراسم با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌ فرد امام جمعه موقت تهران و حاج‌عبدالباقی از ساعت ۸:۳۰ به طور رسمی آغاز می‌شود.

 حاج مرتضی طاهری، مجید بادکوبه و امیر عباسی و همچنین حامد سهندی و امیرعباس ناهیدی در این برنامه به ذکر مصیبت اهل‌بیت (ع) می‌پردازند. شعرخوانی شاعر اهل‌بیت (ع) سیدحمیدرضا برقعی و اجرای گروه همخوانی نسیم‌قدر از دیگر برنامه‌های این سوگواره است.

مصلی امام خمینی (ره) شرایط حضور پدران را نیز در این مراسم فراهم کرده و شبستان شرقی مصلی، به همین منظور تدارک دیده شده است.

اجتماع بزرگ مادران و شیرخوارگان عاشورایی امسال نیز همچون سال گذشته، عطرآگین به حضور خانواده‌های معظم شهدا است و جمعی از خانواده شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافع حرم میهمانان ویژه این مجلس هستند.
 
به گفته مدیر امور مراسم مصلی امام خمینی (ره)، در‌های مصلی از ساعت ۶:۳۰ صبح  باز خواهد بود و شهروندان می‌توانند برای عبور و مرور از ورودی‌های شماره ۱۷، ۱۸ و ۱۹ در بزرگراه رسالت، ورودی‌های شماره ۷، ۱۲، ۱۵ در خیابان شهید قنبرزاده و ورودی‌های شماره ۱ و ۳ در خیابان شهید بهشتی استفاده کنند. علاوه بر این، همانند سایر برنامه‌های مصلی، ایستگاه مترو شهید بهشتی و ایستگاه مترو مصلی آماده خدمت رسانی هستند.
همچنین پارکینگ عمومی شهید بهشتی نبش خیابان پاکستان، پارکینگ‌های شماره ۱۷ و ۱۹ در بزرگراه رسالت، پارکینگ‌های شماره ۷ و ۱۵ در خیابان شهید قنبرزاده و پارکینگ چهل‌سرا در خیابان شهید مفتح خیابان شهید نقدی، به طور رایگان برای خدمات رسانی به عموم مردم در نظر گرفته شده است.
 
در ضمن برنامه‌های جنبی نظیر برپایی نمایشگاه عکس از مجموعه عکس‌های مراسم شیرخوارگان سال‌های گذشته با نام «قاب ارادت» و نمایشگاهی از آثار برگزیده مسابقه عکس «من و دوست اربعینی‌ام» در حاشیه این مراسم برپا می‌شود.
 
در این مراسم علاوه بر استقرار نیرو‌های اورژانس و آتش نشانی، اتاق مادر و کودک برای رفاه حال عزیزان در شبستان تدارک دیده شده است.

این سوگواره به طور مستقیم از شبکه دو سیما و شبکه رادیویی تهران پخش می‌شود.