با فرا رسیدن ماه محرم برنامه نغمه عشاق با محوریت پخش نغمه های ماندگار و نواهای عاشورایی در دهه اول محرم روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‌رود.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، همزمان با فرارسیدن ایام عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) و یاران باوفایش، ویژه‌ برنامه نغمه عشاق با موضوع پخش نغمه های ماندگار و نواهای عاشورایی به درخواست مخاطبان، در ایام دهه اول محرم الحرام روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‌رود.

در این برنامه ضمن اینکه هر شب یکی از ذاکران صاحب سبک و پیشکسوت اهل بیت (ع) از سراسر میهن اسلامی در برنامه حضور خواهد داشت، از مداحان نوجوان و جوان نیز دعوت می شود و آثارشان نیز به نمایش در می آید.

همچنین پخش مداحی های قدیمی با قدمت بیش از ۲ دهه که در حضور رهبر معظم انقلاب اجرا شده است از دیگر بخش های در نظر گرفته شده برای این برنامه است.

نغمه عشاق با اجرای محمدرحمان نظام اسلامی و تهیه‌کنندگی محسن رنگینی کاری از گروه جلسات و مسابقات شبکه قرآن و معارف سیما است که از روز جمعه ۲۳ شهریور مصادف با چهارم محرم در ساعت ۱۸ روی آنتن این شبکه خواهد رفت و در ساعت ۲۴ همان روز بازپخش می شود.