کارگردان فیلم سینمایی سوء تفاهم از اکران عمومی این فیلم بعد از ماه محرم و صفر و کوتاه شدن فیلم خبر داد.

احمدرضا معتمدی، کارگردان فیلم سینمایی سوء تفاهم که در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، درباره اکران عمومی این فیلم به خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج گفت: در نظر داریم اکران عمومی سوء تفاهم بعد از ماه محرم و صفر باشد.

وی در مورد حذف بخش‌هایی از این فیلم نیز بیان کرد: برای اکران عمومی، ۱۵ دقیقه از فیلم را کوتاه کرده‌ایم تا تماشای آن برای مخاطب دلپذیرتر شود.

معتمدی درباره اینکه آیا مضمون فیلم در حذف ۱۵ دقیقه فیلم تغییر کرده یا خیر، گفت: خیر تغییری در مضمون و محتوای فیلم به وجود نیامده است.

مریلا زارعی، کامبیز دیرباز، اکبر عبدی، پژمان جمشیدی بازیگران اصلی فیلم سینمایی سوء تفاهم هستند و پژمان جمشیدی برای بازی در این فیلم کاندیدای دریافت سیمرغ بازیگر مکمل مرد جشنواره فجر شد.

این فیلم محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج است و دیگر عوامل این فیلم هم عبارتند از: تهیه کننده: جلیل شعبانی، نویسنده و کارگردان: احمدرضا معتمدی، مدیر فیلمبرداری: پیمان شادمانفر، طراح صحنه: کیوان مقدم، طراح چهره‌پردازی: مهرداد میر کیانی، صدابردار: مهران ملکوتی، طراح لباس: سارا سمیعی، مدیر تولید: پیمان جعفری، دستیار و برنامه ریز: حسین فلاح، عکاس: نادر فوقانی، دستیار تولید: سهراب دادگستر، مدیر تدارکات: عطا الله مقدسی و فیلمبردار پشت صحنه: محمود نجفی.

فیلم سوء تفاهم مضمونی اجتماعی دارد و قصه آن ماجرای یک گروگان گیری است که همه چیز در متن واقعیت پیش می‌رود اما با گذشت زمان این شبهه پیش می آید که این حادثه بیشتر شبیه یک سوء تفاهم یا توهم است، اما در متن توهم هنوز عناصری از واقعیت به چشم می آید. همزمان با گسترش این ابهام، ماجرای گروگان گیری نیز به پیش می رود و ...