سید عباس صالح، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه گذشته به دیدار سیمین‌دخت وحیدی شاعر پیشکسوت کشورمان رفت.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی در این دیدار، با قدردانی از فعالیت‌های ادبی این شاعر در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، برای وی آرزوی سلامتی و طول عمر کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سیمین‌دخت وحیدی در طول عمر پربار خود با سرودن اشعار انقلابی و تربیت شاعران متعهد، کمک شایانی به ادبیات انقلاب کرده است.

وی افزود: همه ما به ایشان که با بصیرت خود همواره زبان گویای اسلام و انقلاب بوده‌اند، افتخار می‌کنیم.

صالحی در این دیدار یک ساعته، از فرزندان سیمین دخت وحیدی جویای فعالیت‌های گذشته، آثار منتشر نشده و وضعیت سلامتی این بانوی شاعر شد.

در پایان این دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، لوح سپاس جایزه ادبی پروین اعتصامی را به سیمین دخت وحیدی اهدا کرد.

در این دیدار که در منزل سیمین‌دخت وحیدی انجام شد، مهدی قزلی مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و جواد محقق مدیر دفتر شعر بنیاد شعر و ادبیات داستانی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را همراهی کردند.

یادآوری می‌شود، به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پیش بینی شده بود که در بخش ویژه هشتمین جایزه ادبی پروین اعتصامی با عنوان ادبیات زنان، انقلاب و امام خمینی از سیمین‌دخت وحیدی به پاس فعالیت‌های ادبی تجلیل شود که به دلیل کسالت وی، امکان حضور در اختتامیه برایش فراهم نشد.