چهارمین قسمت از فصل دوم برنامه تلویزیونی ۳۶۰ درجه به موضوع احتکار کالاهای اساسی مردم و افزایش قیمت ناشی از این مساله می‌پردازد.

به‌ گزارش خبرگزاری موج،  فصل دوم برنامه تلویزیونی ۳۶۰ درجه به موضوع احتکار کالاهای اساسی مردم و افزایش قیمت ناشی از این مساله می‌پردازد. تحریم‌ها بخشی از مشکلات اقتصادی امروز ما است. مهم تر از تحریم‌های آمریکایی، تصمیمات خلق الساعه دولتی و نابسامانی بانک‌ها باعث تشدید بی ثباتی مالی و در نتیجه شروع تحریم‌های داخلی یا همان احتکار شده است. امروز در کنار اخبار مربوط به افزایش لحظه‌ای قیمت دلار و طلا، خبر دیگری نیز نگرانی‌های مردم را دوچندان می‌کند و آن هم احتکار کالاهای اساسی مردم توسط عده‌ای سودجو است. برای محتکرین فرقی نمی‌کند که چه کالایی را احتکار کنند؛ آنان از پوشک بچه گرفته تا لوازم خانگی را احتکار می‌کنند تا در روزهای آینده با امید افزایش گزاف قیمت این کالاها، سودهای چندصد میلیونی به جیب بزنند.

جدیدترین قسمت از برنامه 360 درجه ضمن مروری بر موضوع احتکار در چند سال اخیر و خسارات ناشی از این کار، عملکرد دستگاه‌های اجرایی در برخورد قاطع با محتکرین را مورد بررسی قرار می‌دهد.

360 درجه مجموعه مستندهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است که با توجه به اتفاقات و سوژه‌های مهم جامعه در طول یک هفته تهیه و تولید می‌شود. به روز و به لحظه بودن موضوعات از ویژگی‌های اصلی این برنامه تلویزیونی است.

360 درجه با تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدهادی نعمت‌اللهی، جمعه هر هفته ساعت 21:30 از شبکه مستند پخش می‌شود.