معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سقف وامی که برای خبرنگاران در نظر گرفتیم تا ۲۰ میلیون تومان است و نامحدود نیست و باید عددی باشد که به همه خبرنگاران برسد و بعد تصویب شود.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد سلطانی‌ فر معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه‌ با مدیران رسانه‌ها ضمن بیان اینکه یکی از گزینه‌ها درباره نمایشگاه مطبوعات، برگزار نشدن آن است، اظهار کرد: هنوز تصمیم قطعی در این باره نگرفتیم اما یکی از گزینه‌هایمان، برگزار نشدن این دوره از نمایشگاه است البته گزینه‌های دیگری هم داریم که می‌شود این نمایشگاه را به صورت شهرستانی برگزار کرد.

وی ادامه داد: برخی از رسانه‌ها تمایل به برگزاری بیست و چهارمین دوره نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها دارند،این دسته رسانه‌ها دولتی هستند و رسانه‌های خصوصی مخالف برگزاری هستند.

سلطانی‌فر با اشاره به هزینه برگزاری نمایشگاه مطبوعات نیز گفت: درست است که تشکل‌های صنفی در برگزاری نمایشگاه مطبوعات سهمی دارند اما بخش زیادی از هزینه‌های این نمایشگاه را وزارت ارشاد می‌پردازد.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره وامی که قرار است به خبرنگاران تعلق بگیرد، بیان کرد: در حال حاضر کمیته سه نفره‌ای تشکیل شده است و به زودی اعلام می‌شود که به هر کدام از خبرنگاران تا چه میزان وام تعلق خواهد گرفت.

وی افزود: سقف وامی که برای خبرنگاران در نظر گرفتیم تا ۲۰ میلیون تومان است و نامحدود نیست و باید عددی باشد که به همه خبرنگاران برسد و بعد تصویب شود. مبلغ ۱۷۰ میلیون تومان جزء بخشی است که اعلام شده بود اما بانک اعلام کرده که ۲۰ میلیون برای خبرنگاران در نظر گرفته است.

سلطانی‌فر در خصوص امکانات رفاهی که قرار بود به خبرنگاران تعلق بگیرد، اعلام کرد: قرار بود تا با شرکت رجا به تعاملی برسیم و برای خبرنگاران بلیت رایگان سفر با قطار تهیه کنیم که به دلیل مسائل اقتصادی این امر محقق نشد.