فیلم کوتاه باران آهسته می‌بارد به ۲ جشنواره بین‌ المللی اوکراین می‌رود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، فیلم کوتاه باران آهسته می‌بارد که در حال حاضر در بسته تابستانه فیلم‌های کوتاه هنر و تجربه در حال اکران است به ۲ جشنواره بین‌ المللی اوکراین می‌رود.

این فیلم کوتاه به کارگردانی سعید نجاتی، نخستین محصول مشترک انجمن سینمای جوان دفتر قم و شهرداری ازمیر ترکیه است.

در جشنواره «کینوکیمریا» فیلم‌هایی از تمام ژانرها و با موضوعاتی مانند مبارزه با خشونت، مواد مخدر، خشونت با کودکان و... در ۲ بخش رقابتی و غیررقابتی به نمایش گذاشته می‌شوند.

جشنواره «دایتیاتکو» نیز که از سال ۲۰۰۹ شروع به کار کرده است با هدف کشف استعدادهای فیلمسازی کودک برای بهبود سطح حرفه‌ای فیلم و تلویزیون کار خود را پیش گرفته است.

«باران آهسته می بارد» که در ازمیر ترکیه و در سال ۲۰۱۶ به تولید رسیده، روایت دانش‌آموزانی است که قصد کمک کردن به معلم خود را دارند.

از عوامل این فیلم می‌توان به نویسنده: آرش رواده، تدوینگر: سعید نجاتی و عماد خدابخش، تصویر و نور: آدم چنه‌لی، صدابردار: مجید نجاتی، صداگذار: بهروز شهامت، جلوه های ویژه بصری: سیدحسن جوادی و... اشاره کرد.

سیزدهمین دوره جشنواره «سینمای آماتور کینوکیمریا» ۱۷ تا ۱۹ سپتامبر  ۲۰۱۸ برابر با ۲۶ تا ۲۸ شهریور و دهمین جشنواره جهانی «دایتیاتکو» ۵ تا ۸ سپتامبر ۲۰۱۸ برابر با ۱۴ تا ۱۷ شهریور در کشور اوکراین برگزار می شود.