بازیگر فیلم سینمایی کاتیوشا به کارگردانی علی عطشانی گفت: طنز نباید به ابتذال کشیده شود.

خشایار راد بازیگر فیلم سینمایی کاتیوشا به کارگردانی علی عطشانی در مورد نوع طنز این فیلم به خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، گفت: به این نوع طنز، طنز شیک میگویند. طنز نباید به ابتذال کشیده شود، یک موی باریک میان طنز و لودگی وجود دارد. آقای عطشانی کارها و طنزهای شیک دارد و کارها را شسته رفته تحویل می دهد.

این کمدین در پاسخ به اینکه آیا این نوع طنز در جذب مخاطب موفق است، افزود: طنز مخاطب خودش را می‌طلبد، یک سری طرف دار طنز لودگی هستند و یک بخش هم طنز عام را می پسندند. اغلب طنزهای تلویزیونی و مجموعه‌هایی مثل خانه به دوش، زندگی به شرط خنده و مانند اینها، طنز خانوادگی و عام پسند هستند و پیر و جوان را با خود همراه می کند.

راد افزود: یک سری کارها صرفا برای طنز ساخته می شود و عده ای نظر به بی راهه رفتن کار دارند و عده ای هم معتقد به این هستند که کار حساب شده و با برنامه ریزی بوده است. از نظر من نوع طنز Hقای عطشانی بسیار حساب شده و با برنامه است و من با توجه به سابقه  فعالیتم در حوزه طنز در تئاتر، سینما و تلویزیون این نوع کار را می پسندم. طنزی که بنا بر موقعیت و ناخواسته اتفاق می افتد و قرار نبوده که بشود و میشود و خنده دار است.

این بازیگر در پاسخ به اینکه آیا در جشنواره فیلم فجر امسال حضور دارید گفت: در حال حاضر من چندین کار انجام داده ام امااینکه کدام کار به جشنواره برسد، مسئله است. کار انجام می دهیم و می‌گویند سینمایی است اما برای بازبینی جشنواره می‌رود و مثلا می‌گویند که این کار به درد جشنواره نمی خورد و این بحثی ست که از حیطه من خارج است.