آرمان موسی پور گفت: سعی می کنم در هر کاری نقطه نظرات کارگردان اعمال شود، حتی اگر به کار من ضربه وارد شود، چون کارگردان درک بهتری از فیلمش دارد.

آرمان موسی پور، آهنگساز درباره ساخت موسیقی فیلم سینمایی چهار راه استانبول که چهارمین همکاری مشترک با مصطفی کیایی بود، به خبرنگار خبرگزاری موج گفت: ساخت موسیقی فیلم سینمایی چهار راه استانبول یکی از سخت ترین کارهایی بود که انجام دادم، چون فیلم ریتم تندی داشت و جایی برای نمایش موسیقی به طور خاص وجود نداشت، یعنی خیلی نمی توانستم به صورت تماتیک فیلم را با موسیقی جلو ببرم و موسیقی به صورت آمبیانس فیلم را همراهی می کرد.

وی در مورد ساخت موسیقی بخشی از فیلم که پلاسکو فرو می ریزد، توضیح داد: چون مخاطبان از داستان فیلم مطلع هستند، نمی توانستم تعلیقی در موسیقی به وجود بیاورم و به جزو صحنه ای که پلاسکو فرو می‌ریخت، بار دراماتیک خاصی وجود نداشت و مصطفی کیایی چون دوست داشت ابیات و اشعاری خوانده شود، در مورد آن صحنه تصمیم گرفت و من اطلاعت کردم.

موسی پور افزود: حدود 2 ماه طول کشید تا توانستیم به نتیجه برسیم که موسیقی اکشنی بسازیم که بار دراماتیک داشته باشد و در همهمه و شلوغی از فیلم بیرون نزند و شنیده نشود.

وی با اشاره به آثار قبلی مصطفی کیایی که ریتم تند دارند، بیان کرد: «خط ویژه» ریتم تندتری داشت و کمتر جایی برای استفاده از بار دراماتیک داشت، اما «عصر یخبندان» و «بارکد» از این قاعده مستثنی بودند و برای اجرای این موسیقی بهتر بودند. فکر می کردم می توانم برای «چهارراه استانبول» به راحتی موسیقی بسازم اما وقتی پای کار نشستم، متوجه شدم که باید برای این فیلم نوعی از موسیقی متن ساخت که شنیده نشود و این کار بسیار دشواری است.

این آهنگساز در پاسخ به اینکه تعاملش با کارگردانان در ساخت موسیقی چطور است، گفت: سعی می کنم در هر کاری با دل کارگردان راه بیایم و نقطه نظرات کارگردان اعمال شود، حتی اگر به کار من ضربه وارد شود. در نهایت کارگردان باید تصمیم گیرنده باشد، چون کارگردان حس درست تری نسبت به کارش دارد. خیلی از موارد نیز کارگردانان من را برای تصمیم گیری آزاد می گذارند، مثل بهروز افخمی که هیچ نظری برای تغییر موسیقی نداشت و کار من را قبول می کرد.

وی که آهنگساز فیلم سینمایی خجالت نکش نیز است، درباره ویژگی های موسیقی این کار بیان کرد: موسیقی این فیلم کمی رگه های فانتزی دارد و سعی کردم از سازهای ایرانی در خلق آن استفاده کنم. از سازهای ارکسترال و ارکستر زهی نیز بهره گرفتم.

موسی پور در پایان گفت: چون بازیگران «خجالت نکش» در آثار طنز تلویزیونی حضور داشتند، سعی کردم تداعی کننده سبک و سیاق آن سریال ها نباشد، بنابراین با آریا عظیمی نژاد که موسیقی سریال پایتخت را ساخته است، نیز مشورت کردم و به نتیجه رسیدم به یک ملودی رسیدم که شیرین باشد.