دومین موزه ملی علوم و فناوری توسط موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران در فرهنگسرای رازی افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، دومین موزه ملی علوم و فناوری توسط موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران با همکاری فرهنگسرای رازی با حضور مهندس اوحدی، رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در محل فرهنگسرای رازی افتتاح می‌شود. 

اکبر بختیاری، مدیر فرهنگی هنری منطقه 11 شهرداری تهران با اعلام این خبر اظهار کرد: موزه علم و فناوری جمهوری اسلامی ایران با هدف توسعه فیزیکی و ایجاد عدالت آموزشی برای مناطق کمتر برخوردار شهر تهران اقدام به تجهیز شعبه فرهنگیان فرهنگسرای رازی در مساحتی بالغ بر 700 متر مربع کرده است.

وی در ادامه با ارائه توضیحاتی ضمن بر شمردن خصوصیات منطقه، ارتقای بینش علمی جامعه، آگاهی اجتماعی از پیشینه و سیر تاریخی رشد و تحول علم و فناوری و گسترش فرهنگ علمی را از جمله دیگر اهداف افتتاح این موزه برشمرد و بر ضرورت افزایش چنین مکان‌هایی در منطقه تاکید کرد.

بختیاری همچنین به ارائه توضیحاتی در خصوص این موزه پرداخت و اظهار کرد: این موزه در 8 بخش مکانیک، هم زیستی با زلزله، هوا فضا، زکریای رازی، الکترو مغناطیس، فناوری‌های بومی، ریاضی و تک اثرهایی مانند آیینه‌های اگوستیک، تابلو های خطای دید و... افتتاح خواهد شد. در موزه مذکور امکان برپایی جنگهای علمی، نمایش فیلم‌های علمی و سه‌بعدی برای بازدید کنندگان فراهم است و در عین حال در طبقه همکف این موزه کتابفروشی بزرگی به مساحت 1200 متر مربع برای علاقه‌مندان به کتابخوانی، محصولات، کتابهای مختلف و فرآورده‌های فرهنگی ارائه می‌کند.

بر اساس اعلام روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه 11، این موزه در روز 15 مرداد ماه ساعت 10 صبح در محل کتابخانه فرهنگان واقع در میدان قزوین، خیابان قزوین، انتهای شهید مرادی نبش هلال احمر  افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، رییس فرهنگسرای رازی ضمن تبیین فعالیتهای فوق در ادامه اعلام کرد که در مراسم افتتاحیه از 4 نفر دانش‌آموز نخبه منطقه 11 تقدیر به عمل خواهد آورد.