آیت الله کاظم صدیقی درگذشت آیت الله حاج شیخ مرتضی تهرانی را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت الله کاظم صدیقی در پی رحلت آیت الله مرتضی تهرانی پیام تسلیتی را صادر کرد.

متن پیام تسلیت وی به شرح زیر است:

رحلت اندوه بارعالم ربانی و فقیه صاحب باطن، حضرت آیت‌الله حاج آقا مرتضی تهرانی اعلی الله مقامه الشریف را محضر مبارک حضرت بقیه الله، رهبر بزرگوار، جامعه روحانیت و ارادتمندان ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

مرحوم حاج آقا مرتضی تهرانی و اخوی بزرگوارشان - مرحوم حاج آقا مجتبی تهرانی، که اخیرا در سوگشان نشستیم - فرزندان صالح مرحوم آیت‌الله آقا میرزا عبدالعلی تهرانی رضوان الله تعالی علیه می‌باشند.

مرحوم آیت‌الله آقا میرزا عبدالعلی تهرانی رضوان الله تعالی علیه علاوه بر اینکه از نفس زکیه و نفس پاک مرحوم آقا میرزا جواد آقا ملکی تبریزی بهره برده بودند، با مرحوم آقا شیخ مرتضی زاهد مانوس، و جزو اولیاء خاصِ پروردگار متعال بوده‌اند.

از این شجره طیبه دو میوه بسیار مبارک به یادگار ماند. یکی مرحوم حاج آقا مجتبی تهرانی؛ استاد اخلاق، مرجع تقلید، و بلندگوی حضرت امام رضوان الله تعالی علیه در ابعاد اخلاقی و علمی. ودیگری؛ عزیز تازه از دست رفته‌مان، مرحوم آقا مرتضی تهرانی.

وی با اینکه خیلی بروز و ظهور نداشتند و درس ایشان درس محدودی بود؛ دارای مراتبی از باطن، و صاحب حالات و کمالات و علوم خاصی بودند که فرصت ارائه آن در این مجال مختصر نیست.

ولی با اینکه ایشان بروز ظاهری نداشته، در صحنه‌های انقلابی و اجتماعی خیلی خودشان را نشان نمی‌دادند؛ در این اواخر، به میدان آمده و در حمایت از مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای سخنانی را بیان کردند. مطالبی که از نورانیت مقام معظم رهبری و سیر تکاملی حضرت آقا در مسیر نورانیت و آینده درخشانی که پروردگار متعال برای ایشان رقم زده، حکایت داشت. این کار ایشان، از عجایبی بود که گویی قصد داشتند در این اواخر عمر اداء دین کرده و لزوم پاسداری از امانت الهی را به مردم گوشزد نمایند. درود و رضوان خدا بر روان پاکش باد.

از خداوند متعال مسئلت دارم که جای خالی این عالمان برگزیده را به قدوم علمای عاملین پر گرداند و این مصیبت جانگداز را بر امام زمان و بر رهبر و امت عزیزمان، آیت اجر و اعتلا قرار دهد.