رئیس رسانه ملی به تحریم وزارت خزانه داری آمریکا واکنش نشان داد و گفت: به زودی اقتصاد ایران وارد دورانی خواهد شد که اساسا ابزار و حربه تحریم از دست دشمن گرفته می شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط‌ عمومی سازمان صدا و سیما، وزارت خزانه‌داری آمریکا در ادامه تحریم‌های ظالمانه خود علیه کشورمان چند مقام مسئول، سازمان و گروه ایرانی دیگر را نیز تحریم کرد که رئیس سازمان صداوسیما نیز در این فهرست دیده می‌شود.

عبدالعلی علی‌ عسکری در واکنش به تحریم وزارت خزانه داری آمریکا، آن را نشانه‌ای دیگر از شواهد افول و فروپاشی آمریکا دانست و تاکید کرد: آمریکا دچار این توهم شده است که با تحریم‌ها و فشارهای پی درپی علیه ملت ایران می‌تواند راهی برای کند کردن مسیر افول خود بیابد،غافل از اینکه نتیجه این روند وحدت و انسجام بیشترملت بزرگ ایران است.

عبدالعلی علی‌ عسکری در بیانیه ای با بیان اینکه تحریم های ظالمانه امریکا علیه ملت ایران به ظهور فرصت هایی تاریخی برای ایران اسلامی خواهد انجامید، اظار کرد: نتیجه این روند ترغیب ایران به استفاده از همه ابزارهای قدرت ملی برای تادیب آمریکا ، مستحکم تر و مصمم ترشدن اجزای محور مقاومت در منطقه برای خنثی کردن توطئه ها و تسریع در اضمحلال رژیم اسرائیل ، تنبیه متحدان آمریکا بعنوان خائنان به دنیای اسلام و درصورت لزوم آغاز مجدد برنامه هسته ای ایران خواهد بود.

وی تحریم علیه رییس سازمان صدا وسیما جمهوری اسلامی ایران  را نشانه عصبانیت آمریکا از شکسته شدن انحصار رسانه ای خود دانست و گفت: تحریم علیه رییس سازمان صدا وسیما علامتی است از اینکه آمریکا به شدت از شکسته شدن انحصار جبهه رسانه های استکباری و رسوا شدن پی در پی در پیشگاه افکارعمومی ایران و جهان عصبانی است .

رییس رسانه ملی در ادامه این بیانیه افزوده است : خانواده صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران به خود می بالد که برغم همه این فشارها ذره ای در انجام ماموریت اصلی خویش که همانا نمایندگی صدای ملت ایران و ترویج ندای رهایی بخش انقلاب اسلامی است کوتاهی نکرده و ازاین پس بر عزم و تلاش انقلابی خود مصمم تر از گذشته ، خواهد افزود.

علی عسکری دراین بیانیه با بیان اینکه تحریم های مضحک آمریکا علیه اینجانب به عنوان یکی از کوچک ترین آحاد ملت ایران و کمترین خادم آنها ،مایه مباهات و نشانه سردرگمی ،حماقت و خوی استکباری دولت آمریکاست تاکید کرد: اگرچه آمریکا سعی کرده است در دهه های گذشته خود را به عنوان یک قدرت جهانی پیشرو مطرح کند اما با از دست دادن مزیت های نسبی و توانایی های خود ، اکنون همه جهان شاهد افول و فروپاشی آن قدرت هستند.

وی بحران های پی درپی اجتماعی، ازهم گسیختگی سیاسی ، رسوایی های سیاسی و اخلاقی حتی در سطح رییس جمهور و سردرگمی در سیاست خارجی و بن بست کامل در سیاست های مرتبط با منطقه غرب آسیا را از شواهد فروپاشی آمریکا دانست و گفت: خزانه داری آمریکا که تصور می کند با این تحریم ها می تواند کمکی به جلوگیری از افول دولت آمریکا نماید، باید خود پاسخگو باشد که بدهی فزاینده آمریکا به جهان را چگونه خواهد پرداخت؟ آیا توان بازپرداخت این بدهی های عظیم را خواهد داشت ؟

علی عسکری درادامه این بیانیه اظهار کرد: خزانه داری آمریکا در حال و آینده محل مراجعه انبوه طلبکاران از سراسر جهان خواهد بود که طلب ۲۱ هزار میلیارد دلاری خود از آمریکا به عنوان بدهکارترین دولت جهان را مطالبه  می کنند گرچه ناتوانی آمریکا نشان می دهد طلبکاران و مالباختگان خزانه داری آمریکا به زودی باید بر لاشه این هیولای بزرگ حاضر شوند و بابت طلب های غیرقابل وصول خود اشک حسرت بریزند .

رییس سازمان صدا وسیما با تاکید براینکه دور جدید تحریم ها به برکت انسجام ملی درسایه تدابیر حکیمانه رهبری معظم انقلاب ،برنامه ریزی و اقدام انقلابی مسئولان، استقامت تحسین برانگیز ملت و از همه بالاتر نصرت الهی راه به جایی نخواهد برد افزود : به زودی اقتصاد ایران وارد دورانی خواهد شد که اساسا ابزار و حربه تحریم از دست دشمن گرفته می شود و خداوند را شاکرم که اینجانب و سازمان صدا وسیما نیز در پیمودن این مسیر تاریخی سهیم خواهیم بود .

متن کامل بیانیه رییس رسانه ملی به این شرح است :

«بسم الله الرحمن الرحیم

تحریم های ظالمانه و مضحک آمریکا علیه اینجانب به عنوان یکی از کوچکترین آحاد ملت ایران و کمترین خادم آنها، مایه مباهات، و نشانه سردرگمی، حماقت و خوی استکباری دولت آمریکاست. اگرچه آمریکا سعی کرده در دهه های گذشته خود را به عنوان یک قدرت جهانی پیشرو مطرح کند اما با از دست دادن مزیت های نسبی و توانایی های خود، اکنون همه جهان شاهد افول و فروپاشی آن قدرت است.

 به هم ریختگی داخلی آمریکا و بحران های پی در پی اجتماعی، از هم گسیختگی سیاسی، رسوایی های پی در پی سیاسی و اخلاقی حتی در سطح رییس جمهور، سردرگمی در سیاست خارجی و بن بست کامل در سیاست های مرتبط با منطقه غرب آسیا‌، هم پیمان شدن با رسواترین و جنایتکارترین دولت های منطقه خاورمیانه‌، حمایت همه جانبه از جنایات رژیم غاصب صهیونیستی، تا جایی که نفرت همه ملت های مستقل جهان برانگیخته شده است، بدعهدی و خروج از تعهدات بین المللی دولت آمریکا مانند «برجام»، شرکت دزدانه و مزورانه در تقریبا همه انواع تروریسم بین المللی از جمله ایجاد داعش و دیگر گروه های تروریستی و نهایتا شکست اقتصاد آمریکا و تبدیل آن به بدهکارترین کشور جهان، نمونه هایی از شواهد افول و فروپاشی آمریکاست.

اکنون آمریکا دچار این توهم شده است که با تحریم ها و فشارهای پی در پی علیه ملت ایران می تواند راهی برای کند کردن مسیر افول خود بیابد غافل از اینکه نتیجه این روند وحدت و انسجام بیشتر ملت بزرگ ایران، ترغیب ایران به استفاده از همه ابزارهای قدرت ملی خود برای تادیب آمریکا، مستحکم تر و مصمم تر شدن اجزای محور مقاومت در منطقه برای خنثی کردن توطئه ها و تسریع در اضمحلال رژیم اسرائیل و تنبیه متحدان آمریکا –که درواقع خائنان به دنیای اسلام هستند- و در صورت لزوم آغاز مجدد برنامه هسته‌ای ایران خواهد بود.

به طور خاص تحریم علیه رییس سازمان صدا وسیما علامتی است از اینکه آمریکا به شدت از شکسته شدن انحصار جبهه رسانه های استکباری و رسوا شدن پی در پی در پیشگاه افکار عمومی ایران و جهان عصبانی است. خانواده صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران به خود می بالد که به رغم همه این فشارها ذره ای در انجام ماموریت اصلی خویش که همانا نمایندگی صدای ملت ایران و ترویج ندای رهایی بخش انقلاب اسلامی است کوتاهی نکرده و از این پس بر عزم و تلاش انقلابی خود مصمم تر از گذشته، خواهد افزود.

تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران نه تنها تهدید نیست بلکه به ظهور فرصت هایی تاریخی برای ملت ایران خواهد انجامید. اینجانب این تحریم ها را نه تنها تهدید نمی دانم بلکه اطمینان دارم با اتکا به توانمندی های انسانی، علمی و فنی و طراحی های هوشمندانه ای که ملهم از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حال انجام است به زودی اقتصاد ایران وارد دورانی خواهد شد که اساسا ابزار و حربه تحریم از دست دشمن گرفته می شود و خداوند را شاکرم که اینجانب و سازمان صدا و سیما نیز در پیمودن این مسیر تاریخی سهیم خواهیم بود. ملت بزرگ ایران چنانکه امام عظیم الشان فرمود مصمم است که آمریکا را زیر پا بگذارد و آن را به خاک مذلت بنشاند.

خزانه داری آمریکا که تصور می کند با این تحریم ها می تواند کمکی به جلوگیری از افول دولت آمریکا نماید، باید خود پاسخگو باشد که بدهی فزاینده آمریکا به جهان را چگونه خواهد پرداخت؟ آیا توان بازپرداخت این بدهی های عظیم را خواهد داشت؟ خزانه داری آمریکا در حال و آینده محل مراجعه انبوه طلبکاران از سراسر جهان خواهد بود که طلب ۲۱۰۰۰ میلیارد دلاری خود از آمریکا - به عنوان بدهکارترین دولت جهان- را مطالبه می کنند گرچه ناتوانی آمریکا نشان می دهد طلبکاران و مالباختگان خزانه داری آمریکا به زودی باید بر لاشه این هیولای بزرگ حاضر شوند و بابت طلب های غیر قابل وصول خود اشک حسرت بریزند!

بی تردید دور جدید تحریم ها نیز که تنها حربه باقی مانده آمریکا در مقابله با ملت توانا و هوشیار ایران است به برکت انسجام ملی در سایه تدابیر حکیمانه رهبری معظم انقلاب، برنامه ریزی و اقدام انقلابی مسئولان، استقامت تحسین برانگیز ملت و از همه بالاتر نصرت الهی راه به جایی نخواهد برد و ایران اسلامی مقاوم و سربلند به راه پرافتخار خود ادامه خواهد داد.

به پاس خدمتگزاری ملت در صدا و سیمای جمهوری اسلامی و به شکرانه توفیق در ناامید کردن و استیصال شیطان بزرگ بر آستان پروردگار رئوف قادر متعال سجده شکر می گزارم.

وَمَا النَّصْرُ إِلَّا مِنْ عِندِ اللَّهِ

عبدالعلی علی عسکری

رییس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

۱۲ خرداد ۱۳۹۷ »