یک داور ایرانی در جمع هیات داوران جشنواره کراکوف حضور یافت.

به گزارش خبرگزاری موج، هیات داوران جشنواره فیلم کراکوف مشخص شدند.

در این رابطه  مهرداد اسکویی کارگردان مستندساز، تهیه‌کننده و فیلمنامه‌ نویس ایرانی به عنوان رئیس داوران بخش رقابتی کوتاه جشنواره فیلم "کراکوف" لهستان انتخاب شده و «مایکل بروک» و «لیدیا بیلی» از بریتانیا، «متئو کاریگلیو» از سوئیس و«ماریوز ویلژینسکی» از لهستان دیگر اعضای هیات داوران این بخش را تشکیل می‌دهند.

اسکویی با آخرین ساخته‌اش «رویاهای دم صبح» جوایز متعددی از جمله جایزه عفو بین‌المللی از جشنواره بین‌المللی فیلم برلین،‌ جایزه بزرگ جشنواره «ترو فالس» آمریکا به‌ عنوان بهترین مستندساز سال ٢٠١٦، جایزه‌ بزرگ و نیز جایزه بهترین فیلم «الهام‌بخش» از جشنواره «فول فریم» آمریکا را کسب کرد.

امسال و در بخش فیلم کوتاه جشنواره فیلم "کراکوف" لهستان، ۱۰ مستند، ۱۳ اثر داستانی و ۱۲ انیمیشن حضور دارند و فیلم «آرا» ساخته یوسف کارگر به نمایندگی از سینمای ایران با مدت زمان ۲۵ دقیقه در بخش آثار داستانی برای جایزه اژدهای طلایی بهترین اثر کوتاه جشنواره رقابت می‌کند. برنده این جایزه واجد شرایط رقابت در شاخه بهترین فیلم کوتاه جوایز سینمایی اسکار در سال ۲۰۱۹ خواهد بود.

جشنواره فیلم "کراکوف"یکی از قدیمی‌ترین رویدادهای سینمایی اروپا و ویژه فیلم‌های کوتاه، مستند و انیمیشن است. پنجاه‌وهشتمین دوره این جشنواره از تاریخ ۲۷ می تا سوم ژوئن (۶ تا ۱۳ خرداد) برگزار می‌شود.