فیلم مستند نازقلیچی به کارگردانی علیرضا جهانی‌فر آماده نمایش شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، فیلم مستند نازقلیچی به کارگردانی علیرضا جهانی‌فر از تولیدات جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است که روایتی از زندگی یک زن فرماندار است، آماده نمایش شد.

علیرضا جهانی‌فر درباره‌ ساخت مستند «نازقلیچی» گفت: بانو نازقلیچی فرماندار بندر ترکمن بود و با توجه به اینکه من ساکن استان گلستان هستم زمانی که وی به عنوان فرماندار انتخاب شد، به فکر ساخت مستندی از او افتادم.

این مستندساز ادامه داد: بعد از مدتی بانو نازقلیچی به عنوان معاون کاروان حجاج به سفر حج رفت و حادثه منا رخ داد. با شنیدن این خبر و به پیشنهاد یکی از دوستان طرح مستندی را آماده کردیم و سریع آن را به مرکز گسترش ارایه دادیم و مورد موافقت شورا قرار گرفت تا کار به این شکل ادامه پیدا کند. این مستند به تازگی آماده نمایش شده و امیدوارم شرایط مناسبی برای اکران آن فراهم شود.

به گفته جهانی‌فر، مستند «نازقلیچی» زندگی مرجان نازقلیچی تنها فرماندار زن ترکمن را روایت می‌کند. او سومین فرماندار زن جمهوری اسلامی ایران بود. وی در سال ۱۳۸۱ به عنوان کارشناس امور بانوان فرمانداری شهرستان ترکمن وارد وزارت کشور شد و از سال ۸۳ تا ۸۵ هم بخشدار مرکزی این شهرستان ‌بود.

عوامل تولید این مستند ۳۰ دقیقه‌ای عبارتند از کارگردان، پژوهشگر و تهیه‌کننده: علیرضا جهانی‌فر، تصویربرداران: امین قزلسفلو، بهرام هاشمین، حجت محمدزاده، صدابردار: حمید فقفوری، تدوینگر: حمید فنایی، نویسنده گفتار متن: محمدحسین صفری، گوینده متن: سولگین قلیچ تقانی، تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.