معاون برون مرزی صدا و سیما از افتتاح شبکه آی فیلم دو خبر داد و گفت: به زودی شبکه "آی فیلم دو" برای کشورهای فارسی زبان افغانستان و تاجیکستان افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، پیمان جبلی معاون برون مرزی صدا و سیما در مراسم ششمین سالگرد تاسیس شبکه هیسپان تی وی که با حضور جمعی از سفرای کشورهای آمریکای لاتین برگزار شد، با تاکید بر اینکه ما نباید از گذر زمان عقب بمانیم، اظهار کرد: شاهد اتفاقات مهمی در عرصه رسانه در یک سال اخیر بودیم و پیشرفت تکنولوژی باعث شد فضاهای جدیدی برای رسانه ایجاد شود.

وی با قدردانی از زحمات همکارانش در شبکه هیسپان تی وی گفت: این شبکه بیشترین دنبال کننده در یوتیوب، در بین شبکه های برون مرزی دانست و این در حالی است که حاکمیت رسانه های بین المللی در دست دشمنان ماست.

رقبای بسیار جدی و به روزی در خارج از کشور داریم

جبلی افزود: متاسفانه اگر امروز رئیس جمهور آمریکا تصمیم به تحریم بگیرد به راحتی میتواند برنامه های ما را از روی ماهواره بر دارد. این موضوع در شبکه های اجتماعی هم صادق است . ما در خارج از کشور رقبای بسیار جدی و به روزی داریم. اما ثروتی که ما از آن بهره میبریم و رقبای ما ندارند این است که با اعتقادات خود توانستیم جریان سیاسی دنیا را عوض کنیم.

معاونت برون مرزی صدا و سیما با بیان اینکه کشورهای اسپانیایی زبان و آفریقایی عمق های استراتژی جمهوری اسلامی ایران هستند، به پیشرفت سریع شبکه آفریقایی هوسا اشاره کرد و گفت: بر همین اساس به زودی شبکه "آی فیلم دو" برای کشورهای فارسی زبان افغانستان و تاجیکستان افتتاح خواهد شد.

جبلی همچنین با تصریح اهمیت بودجه در شبکه های برون مرزی گفت: در بحث بودجه توانستیم منابع جدیدی ایجاد کنیم و اتفاقات خوبی در راه است چرا که با بودجه های مصوب سازمان خیلی سخت می توانیم به هدف هایمان برسیم. همچنین انشاالله سال آینده جشنواره تولیدات هیسپان تی وی را برگزار می کنیم تا بتوانیم از زحمات دوستان قدردانی کنیم.

علی اجاره‌دار مدیر هیسپان تی وی هم در این مراسم با بیان اینکه انقلاب اسلامی آغاز بیداری اسلامی بود، به سنگ اندازی استکبار برای خاموش شدن این صدا اشاره کرد و خارج کردن شبکه های برون مرزی از ماهواره ها را بخشی از این سنگ اندازی عنوان کرد.

بهرام قاسمی سخن گوی وزیر امور خارجه نیز در این مراسم ضمن اشاره به جمعیت بزرگ اسپانیایی زبان جهان بر روی تقویت شبکه هیسپان تی وی تاکید کرد.

نادر طالب زاده دیگر میهمان این مراسم در سخنانش با اشاره به اینکه مردم آمریکای لاتین از اهمیت ویژه ای برخوردارند، اهمیت شبکه های برون مرزی را در جنگ نرم بسیار پررنگ دانست و گفت: بودجه این شبکه ها باید مثل یک بودجه نظامی باشد. غافل بودن از این موضوع یعنی اینکه مدیران متوجه نشده اند که انقلاب اسلامی یک پدیده جهانی است. من فکر می کنم حداقل بودجه این شبکه ها باید 10 برابر بیشتر شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج