شصت‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین با نمایش انیمیشن جزیره سگ‌ها به کارگردانی وس اندرسون افتتاح می شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از گاردین، برای اولین‌بار در تاریخ جشنواره معتبر فیلم برلین، یک انیمیشن به عنوان اثر افتتاحیه انتخاب شده و قرار است «جزیره سگ‌ها» به کارگردانی وس اندرسون در تاریخ ۱۵ فوریه ۲۰۱۸ اولین نمایش جهانی خود را در این رویداد سینمایی تجریه کند.

حوادث این فیلم در یک ضدآرمانشهر آینده در ژاپن روی می‌دهد که در آن سگ‌ها به دلیل ابتلا به نوعی آنفولانزای مرموز به جزیره‌ای قرنطینه تبعید شده‌اند و داستان اصلی آن درباره پسری ۱۲ ساله به نام آتاری است که در جستجوی سگش است.

«برایان کارنستون»، «ادوارد نورتن» و «تیلدا سوئینتون» از چهره‌های مطرحی هستند که در این انیمیشن صداپیشگی کرده‌اند. پیش از این انتشار تریلر این انیمیشن جنجال‌ساز شده بود، چراکه صداپیشگان آن در فضای ژاپنی فیلم عمدتا از سفیدپوستان آمریکایی انتخاب شده‌اند، اما اخیرا مشخص شده که صداپیشگی نقش «آثاری» به یک بازیگر کانادایی-ژاپنی به نام «کیو رانکین» سپرده شده است.

«وس اندرسون» در سال ۲۰۱۴ نیز با فیلم «هتل بزرگ بوداپست» افتتاح‌گر جشنواره برلین بود و در ادامه سال نیز توجهات زیادی را به سمت خود جلب کرد و در اسکار سال ۲۰۱۵ با نامزد شدن در ۱۰ شاخه بیشترین نامزدی را به خود اختصاص داد و در نهایت چهار اتسکار چهره‌پردازی، طراحی تولید، طراحی لباس و موسیقی متن را کسب کرد.

انیمیشن جزیره سگ‌ها قرار است از تاریخ ۲۳ مارس ۲۰۱۸، حدود یک ماه پس از رونمایی در جشنواره برلین در آمریکا اکران شود.

شصت‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین از تاریخ ۱۵ تا ۲۵ فوریه ۲۰۱۸ (۲۷ بهمن تا ۷ اسفند) در آلمان برگزار می‌شود و امسال «تام تیکور» کارگردان آلمانی ریاست هیئت دوران بخش رقابتی را بر عهده دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج