مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفت: خارج شدن از محدوده وحدت چه از جانب اهل تشیع و چه از جانب اهل سنت، امری اشتباه است.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت‌الله علیرضا اعرافی سه‌شنبه شب (14 آذر) در دیدار با جمعی از روحانیون حوزه‌های علمیه استان هرمزگان اظهار کرد: مقوله وحدت و همزیستی مذاهب اسلامی را بسیار مهم می‌شماریم و به تعامل و وحدت شیعه و سنی باور داریم.

وی با بیان اینکه کج‌فهمی است که عده‌ای فکر کنند وحدت اسلامی از روی ظاهرکاری است، خاطرنشان کرد: از اولیای خود فراگرفتیم که از وحدت و همبستگی اسلامی دفاع کنیم.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با تأکید بر اینکه مقوله وحدت، ریشه در عمق جان ما دارد و از آن عدول نمی‌کنیم، اضافه کرد: خارج شدن از محدوده وحدت چه از جانب اهل تشیع و چه از جانب اهل سنت، امری اشتباه است.

وی ادامه داد: هویت حوزه‌ای عناصری دارد که در متن حوزه در روز اول طلبگی باید وجود داشته باشد.

آیت‌الله اعرافی با بیان اینکه دشمنان، روحانیت، مرجعیت و ولایت را مورد هدف قرار داده‌اند چون به اهمیت آن واقف هستند، تصریح کرد: نگاه کیفی و عزم جدی می‌تواند آثار بزرگی به‌جا بگذارد.

وی با اشاره به اینکه طلاب حوزه باید آینده‌نگر و بلند اندیشه باشند، اظهار کرد: حوزه باید در تراز انقلاب، پیش رو و به‌روز باشد و طلاب باید انقلابی، شجاع و حکیم باشند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور در پایان گفت: تولیدات علمی حوزه برای قرن‌ها مرجع علمی دانشمندان بزرگ جهان بوده و ازاین‌جهت ما حق بزرگ در تمدن بشر داریم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج