فیلم مستند بلند دنیای شفاف به کارگردانی واختانگ کوتسف گاباشویلی در جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت نمایش داده می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، فیلم مستند بلند دنیای شفاف Transparent World به کارگردانی واختانگ کوتسف گاباشویلی مستندساز گرجستانی، در بخش مسابقه بین‌الملل یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» روی پرده می‌رود.

در خلاصه موضوع این فیلم مستند ۸۲ دقیقه‌ای که تولید سال ۲۰۱۷ کشور گرجستان است، آمده است: این فیلم درباره‌ یک جوان معلول است که دنیای شفاف او عکاسی و فیلمبرداری است. پدرش خود را مقصر بیماری پسرش می‌داند و برای کمک به او بیشترین تلاش را دارد تا جای خود را در جامعه پیدا کند. پدر فیلمبرداری، کارگردانی و تدوین را به پسر آموزش می‌دهد.

واختانگ کوتسف گاباشویلی فیلمنامه‌نویس، مدیر فیلمبرداری، تدوینگر، صداگذار و کارگردان سینمای گرجستان، فارغ‌التحصیل مدرسه دولتی فیلم گرجستان و دانش‌آموخته‌ رشته فیلم و تلویزیون از دانشگاه مونیخ آلمان است.

در کارنامه فیلمسازی وی، ساخت آثاری چون سیب برای مردان (۱۹۹۸)، پرتره داخلی فراموش ‌شده (۲۰۰۶)، مدرسه زندگی (۲۰۱۱)، سینمای من (۲۰۱۴)، تصور کنید (۲۰۱۶) به چشم می‌خورد.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۱۹ تا ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۶، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی (ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج