بیش از 100 اثر از بزرگترین کلکسیون یادگارهای مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان» به سرقت رفت.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از هالیوود ریپورتر، «استیو سانسویت» صاحب بزرگترین مجموعه از یادگاری‌های مجموعه فیلم‌های علمی-تخیلی «جنگ ستارگان» اعلام کرد که دهها اثر ارزشمند از کلکسیون او به سرقت رفته است.

وی که 15 سال به عنوان مسئول امور مربوط به طرفداران در کمپانی لوکاس فیلم مشغول بوده در وب‌سایت خود نوشت:« بین سال‌های 2015 و 2016 بیش از 100 اثر از یادگاری‌های برجای مانده از این مجموعه فیلم محبوب از کلکسیون شخصی‌اش که بزرگترین موزه «جنگ ستارگان» محسوب می‌شود به سرقت رفته و البته اعلام کرد که یکی از مظنون اصلی این سرقت بزرگ را شناسایی کرده است.

بسیاری از موارد به سرقت رفته از جمله دارایی‌های کمیاب و ارزشمند موزه بوده‌اند که ارزش تقریبی آنها به بیش از 200 هزار دلار می‌رسد.

 پس از ساخت سه گانه اصلی «جنگ ستارگان» بین سال‌های 1977 تا 1983، «جورج لوکاس» سه‌گانه‌ای پسانگر از این فیلم را بین سال‌های 1997 تا 2005 شامل فیلم‌های «تهدید شبح» (1999)، «حمله کلون‌ها» (2002) و «انتقام سیت» (2005) ساخت و در ادامه و پس از یک وقفه هفت ساله حق ساخت این مجموعه فیلم را در سال 2012 به قیمت چهار میلیارد دلار به کمپانی دیزنی فروخت.

در سال 2015 هفتمین قسمت از این مجموعه فیلم که اولین محصول کمپانی دیزنی بود تحت عنوان «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» به کارگردانی «جی‌.جی آبرامز» اکران شد و به فروش بیش از دو میلیارد دلار دست یافته است و نام خود را در کنار «آواتار» و «تایتانیک» به عنوان سه فیلم تاریخ سینما ثبت کرده که به فروش بیش از دو میلیارد دلار در گیشه جهانی دست یافته‌اند.

«جنگ ستارگان: آخرین جدای» هشتمین قسمت از مجموعه «جنگ ستارگان» و و دومین قسمت از یک سه‌گانه جدید از این مجموعه است که نویسندگی و کارگردانی آن بر عهده «رایان جانسون» است و 15 دسامبر 2017 به عنوان تاریخ اکران رسمی آن اعلام شده است.

مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان» تاکنون به فروشی بالغ بر 7 میلیارد دلار در گیشه جهانی دست یافته‌ است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج