معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: به مناسبت چهارم شعبان ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز، همایش بزرگداشت روز جانباز در تهران و تمام شهرستان‌ها برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام‌ سید حسن مؤذنی درباره روز جانباز بیان کرد: ایام و اعیاد شعبانیه و به‌ویژه چهارم شعبان زادروز بزرگ جانباز کربلا حضرت ابوالفضل العباس (ع) به‌عنوان روز جانباز فرصت مغتنمی برای پیوند موضوعات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با مناسبت‌های مذهبی است. جانبازان گران‌قدر تا مرز شهادت پیش رفتند اما شهادت نصیبشان نشد و باوجود تمام مشکلات، به زندگی بازگشتند و صبر پیشه کردند. این عزیزان شاکرند و احساس سرافرازی و سربلندی می‌کنند، زیرا با خدای تبارک‌وتعالی معامله کرده‌اند و قیمت و ارزش این معامله  کمتر از شهادت نیست.

وی با اشاره به برنامه‌های مرتبط با روز جانباز توضیح داد: در راستای پاسداشت مقام حضرت ابوالفضل (ع)، بزرگداشت روز جانباز، تجلیل از جانبازان و تکریم خانواده معظم آنان، برنامه‌های متنوعی در تمام استان‌ها و شهرستان‌ها و با محوریت بنیاد شهید و امور ایثارگران، مشارکت جانبازان و خانواده‌های آنان و مشارکت دستگاه‌های اجرایی تدارک دیده‌ شده است.

 

حجت‌الاسلام‌ مؤذنی افزود: هدف مهم در نظر گرفته شده در این راستا، ایجاد پیوند عمیق تمام برنامه‌ها با موضوع سیره حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز و ولایتمداری است. بر همین اساس مهم‌ترین برنامه اجرایی در نظر گرفته شده برای این روز، برگزاری همایش بزرگداشت روز جانباز در تهران و تمام شهرستان‌هاست.برگزاری جلسه هماهنگی با اعضای مجمع جانبازان و ایثارگران از موضوعات مهمی است که باید پیش از برگزاری مراسم این روز مورد توجه قرار گیرد. یکی از اولویت‌های این مراسم برگزاری آن در بقاع متبرکه، مسجد جامع، مهدیه‌ها، حسینه‌ها و اماکن مذهبی و هماهنگی برای فضاسازی و تجلیل از جانبازان هر محل و مسجد است. همچنین هماهنگی با ستادهای نماز جمعه برای سخنرانی پیش از خطبه‌ها توسط جانبازان عزیز و اختصاص بخشی از خطبه‌ها به این موضوع از مسائلی است که به این مناسبت انجام خواهد شد.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران یادآور شد: از دیگر فعالیت‌هایی در نظر گرفته شده برای این روز می‌توان به هماهنگی با صداوسیمای استان‌ها برای اختصاص بخش‌های ویژه به موضوع جانبازان، برگزاری مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی، دیدار با خانواده‌های جانبازان شهید و متوفی و دیدار با جانبازان در آسایشگاه‌ها و منازل آنان در قالب طرح سپاس، ترغیب و تشویق نهادها و سازمان‌های سطح استان به تجلیل از جانبازان متبوع، تبلیغات شهری و فضاسازی محیطی با بهره‏گیری از فرمایشات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله) در خصوص روز جانباز، تهیه تیزر و زیرنویس‏‌های تبلیغاتی و پخش از شبکه‏های مختلف صداوسیما، هماهنگی پخش نماهنگ «پیام‌آوران ایثار» در مراسم و یادواره‌ها و صداوسیمای استان و استفاده از فضای مجازی و ارسال پیامک برای برجسته کردن هر چه بیشتر این روز برای آشنایی نسل جوان جامعه اشاره کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج