تحقق سیاست قطعی کاهش تصدی‌گری دولت و جلب مشارکت هنرمندان در مدیریت تئاتر با تأکید بر تقویت صنوف، ثبت گروه‌های نمایشی و برگزاری انتخابات آزاد انجمن هنرهای نمایشی موید باورمندی به توان جامعه تئاتری است.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدرضا صالحی امیری،‌ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز ملی تئاتر، 7 فروردین پیامی بدین مضمون منتشر کرد: «تئاتر، ترسیم بی واسطه و آگاهانه جامعه است. از این چشم ‌انداز بسیط، بهتر می‌توان به واقعیت‌های جامعه و نیازهای آن اندیشید.

دیرزمانی است هنر اصیل تئاتر، نشان توسعه و تعالی جوامعی بوده که به نیک سرشتی و خوش سرنوشتی مردم خویش اهتمام دارند و خردمندانه از صداقت و شفافیت تئاتر برای بهبود آلام اجتماعی بهره می گیرند.
ضرورت توجه به تئاتر و باور به نقش آفرینی اجتماعی آن، می‌تواند ما را به سرمایه‌ای بی بدیل رهنمون سازد که از آن به نفع نیازهای زمانه امروز و خواسته‌های فردا بهره مند شویم.

توجه به نتایج مطالعات آماری، می‌تواند در نظم و نظام هنرمندمحور تئاتر امروز موثر واقع شود و دستیابی به این مهم با ممارست و همکاری همه نهادهای فرهنگی که به برگزاری رویدادها، تولیدات نمایشی و مشارکت در فعالیت های هنری و ارزش های نهفته در تئاتر وقوف دارند، امکان پذیر خواهد شد.
حمایت از تولید و توسعه زیرساخت‌های اجرای نمایش در سراسر کشور در اولویت برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که خوشبختانه همگام با رویکرد اقتصاد مقاومتی در افزایش تولیدات متنوع نمایشی، سبب شده تا افق روشنی نسبت به اشتغال‌زایی هنری و رونق بخشی اقتصادی این هنر مردمی متصور باشد.

تحقق سیاست قطعی کاهش تصدی‌گری دولت و جلب مشارکت هنرمندان در مدیریت تئاتر با تاکید بر تقویت صنوف به ویژه خانه تئاتر، ثبت گروه‌های نمایشی، برگزاری انتخابات آزاد انجمن هنرهای نمایشی ایران در سراسر کشور و اهمیت دادن به تئاتر استان‌ها موید باورمندی به توان جامعه تئاتری و اعتماد به ظرفیت‌هایی است که در مسیر رو به پیشرفت تئاتر این سرزمین و آینده درخشان آن، نقش ممتازی خواهد داشت.
نخستین نکوداشت «روز ملی هنرهای نمایشی» در تقارن با بهار طبیعت و حلول سال نو، می تواند موید تحول آفرینی و نشاط بخشی تئاتر و امیدواری نسبت به روزهای بهتر برای فرهنگ و هنر و شکوفایی هنر خلاقانه این مرزوبوم و صیانت از فرهنگ ملی باشد.

این روز ارجمند را به جامعه هنری بویژه اصحاب فرهیخته هنر تئاتر شادباش می گویم.
 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج