مدیرعامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی گفت: با دستور تولیت آستان قدس رضوی، مرکز فرهنگی-تربیتی امام رضا(ع) تهران در باغ خوردین پایتخت افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، مجتبی مختاری با اشاره به آغاز به کار اردوگاه فرهنگی، تربیتی امام رضا(ع) در باغ بزرگ بیلدر مشهد در هفته تربیت اسلامی اظهار داشت: آستان قدس رضوی در دومین گام و در راستای عمل به توصیه‌های موکد مقام معظم رهبری بر کار فرهنگی در مسیر تربیت و شکوفایی استعداد آینده سازان کشور و همچنین استفاده بهینه از منابع وقف در راستای ترویج معارف دینی، این بار مرکز فرهنگی تربیتی امام رضا(ع) را در باغ خوردین تهران افتتاح می‌کند.

مجتبی مختاری افزود: این مرکز که به‌صورت ویژه به ارائه خدمات فرهنگی و تربیتی به نوجوانان، جوانان و خانواده‌ها می‌پردازد، در محیط بکر و زیبای باغ خوردین، واقع در بلوار ایران زمین (غرب تهران) و در مساحتی بیش از 5 هکتار افتتاح می‌شود.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی در مراسم افتتاح اردوگاه فرهنگی- تربیتی امام رضا(ع) در محل باغ بیلدر مشهد، با تاکید بر لزوم حفظ فضاهای سبز و منابع طبیعی موقوفات رضوی، گفت: حتی یک درخت از درختان باغات موقوفه آستان قدس رضوی نباید قطع شود، زیرا این باغات شش‌های تنفسی شهرها هستند و حفظ درختان و فضاهای سبز آن‌ها برای حفظ سلامت مردم مهم است.

عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین افزود: آستان قدس رضوی به هیچ وجه حاضر نیست برای ساختمان سازی یا کسب منافع اقتصادی باغات و منابع طبیعی متعلق به حضرت رضا(ع) را تخریب و سلامت بخش اعظمی از مردم جامعه را به مخاطره بیاندازد. وجود باغات به معنای بلا استفاده بودن زمین آنها نیست، باید کاربری‌هایی متناسب برای آن‌ها تعریف شود و بهره‌برداری برای امور فرهنگی و تربیتی، یکی از مهمترین کاربری‌های این فضاها می‌تواند باشد.

مرکز فرهنگی، تربیتی امام رضا(ع) در باغ خوردین تهران راه‌اندازی می‌شود

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج