معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاحیه نهمین نمایشگاه کتاب استان یزد گفت: کتابخوانی نیازمند پویش و جریان‌سازی اجتماعی است نه بخشنامه.

به گزارش خبرگزاری موج بر اساس خبر رسیده، مراسم افتتاحیه نهمین نمایشگاه کتاب یزد با حضور حضرت آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد، سید عباس صالحی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، امیر مسعود شهرام نیا مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، علی غیاثی ندوشن مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد و سیدمحمد میرمحمدی استانداریزد صبح امروز یکشنبه اول اسفند در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی یزد برگزار شد.

 سیدعباس صالحی در این مراسم بیان این که نیازمند یک پویش و جریان سازی برای ترویج کتاب و کتابخوانی هستیم،اظهار کرد:در دولت تدبیر و امید فعالیت های مناسب فرهنگی در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی آغاز شد.

او در بخش دیگری از سخنانش به برگزاری نمایشگاه های استانی کتاب و عملکرد موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران اشاره و اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید بالغ بر ٩٠ نمایشگاه کتاب استانی برگزار شده است. امسال نیز ٣٠ نمایشگاه در استانهای کشور برپا شد. در بهمن ماه امسال پنج نمایشگاه در شهر های کاشان، اهواز،ساری، یاسوج و زاهدان برگزار شد و صرفا در همین تعداد نمایشگاه تعداد ٢٣٠ هزار عنوان کتاب در معرض دید و استفاده بازدید کنندگان قرار گرفت. همچنین ٢ میلیارد و٦٥٠ میلیون ریال یارانه به این پنج نمایشگاه اختصاص یافت.

معاون فرهنگی ارشاد با اشاره به اجرای طرح های مختلف کتابخوانی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: اجرای طرح پایتخت کتاب و روستاها و عشایر دوستدار کتاب،طرح جام باشگاههای کتابخوانی و جشنواره مروجان کتابخوانی از فعالیت های موثری بود که در راستای پویش فرهنگی برای کتاب و کتابخوانی آغاز شده است.

او گفت: در طرح پایتخت کتاب امسال ۱۰۰ شهر و در طرح روستاهای دوستدار کتاب هزار روستا مشارکت کرده‌اند.

صالحی افزود: شهر یزد و تعدادی از روستاهای استان یزد، امسال همچون سالهای گذشته از پیشتازان طرح پایتخت کتاب و روستاهای دوستدار کتاب بوده‌اند.

او همچنین با تأکید بر این که در تلاش برای ارتقای مصرف کتاب در کشور هستیم، یادآور شد: ۳۳ درصد منابع ارشاد در حوزه کتاب به استان‌ها پرداخت شده که این میزان در سال آینده به ۴۰ درصد خواهد رسید.

نهمین نمایشگاه کتاب یزد از تاریخ ۱ تا ۷  اسفند در محل دائمی نمایشگاه‌های یزد با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد برپاست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج