موج

مدیر کل کمیته امداد فارس خبر داد:

بیش از ۹۰ هزار نفر از نیکوکاران استان فارس در طرح اکرام ایتام و محسنین مشارکت کردند.

به گزارش خبرگزاری موج فارس، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل کمیته امداد امام خمینی(ره) فارس، محمد بذرافشان، مدیر کل کمیته امداد فارس گفت: حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین در ۱۰ ماهه امسال ۳۸۳ میلیارد و ۸۴۳ میلیون و ۷۰۶ هزار و ۲۱۴ ریال به فرزندان معنوی خود کمک کردند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۹۰ هزار و ۲۶۸ حامی نیکوکار در استان از فرزندان معنوی خود حمایت می‌کنند، افزود: این حامیان نیک‌اندیش از ۲۳ هزار و ۷۷۹ فرزند طرح اکرام ایتام و محسنین حمایت می‌کنند که از این تعداد ۱۰ هزار و ۴۰۷ فرزند از ایتام و ۱۳ هزار و ۳۷۲ فرزند از محسنین هستند.

مدیر کل کمیته امداد فارس با تصریح اینکه طرح محسنین شامل آن دسته از خانوارهای نیازمند می‌شود که دارای سرپرست بیمار، معلول و ازکارافتاده هستند، گفت: در این طرح حامیان محسنین، ۱۴۳ میلیارد و ۹۰۲ میلیون و ۴۸۰ هزار و ۴۲۳ ریال و حامیان ایتام نیز میزان ۲۳۹ میلیارد و ۹۴۱ میلیون و ۲۲۵ هزار و ۷۹۱ ریال به فرزندان معنوی خود کمک کردند.

بذرافشان، میانگین سرانه دریافتی فرزندان ایتام و محسنین را در ۱۰ ماهه امسال یک میلیون و ۶۱۴ هزار و ۲۱۳ ریال اعلام کرد و افزود: درآمد کل طرح اکرام نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۳ درصد رشد داشته است.

مدیرکل کمیته امداد فارس در پایان یادآور شد: در دی‌ماه امسال با کمک ۲ نفر از حامیان، تعداد ۱۵۰ بخاری با اعتبار ۴۵۰ میلیون ریال تهیه و میان خانواده‌های فرزندان ایتام و محسنین توزیع شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها