موج

سرپرست استانداری فارس در مراسم نکوداشت یکصدمین سال تربیت معلم فارس؛

سرپرست استانداری فارس بیان کرد: باید به دنبال استخراج راهکارها و پیشنهادات عملیاتی در چارچوب ساختارهای بودجه ای باشیم تا بتوانیم منابع مورد نیاز در این خصوص را تامین کنیم و اولویت بندی منابع را بر اساس جایگاه والای معلمان انجام دهیم.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، یداله رحمانی سرپرست استانداری فارس در مراسم یکصدمین سال تاسیس تربیت معلم در استان فارس، ضمن تاکید بر اهمیت رسالت معلمان در سطوح مختلف آموزش و پرورش و آموزش عالی، افزود: باید به دنبال استخراج راهکارها و پیشنهادات عملیاتی در چارچوب ساختارهای بودجه ای باشیم تا بتوانیم منابع مورد نیاز در این خصوص را تامین کنیم و اولویت بندی منابع را بر اساس جایگاه والای معلمان انجام دهیم.

به گفته رحمانی، توجه بزرگان دین و آموزه‌های قرآنی و دیگر کتب دینی نشان دهنده این ارزش و اهمیت است.

 وی توجه به جایگاه معلمی را یکی از اصول اخلاقی حاکم بر جامعه اسلامی ایرانی ما دانست و یادآور شد: تقدیر از زحمات  معلمان و جایگاه ارزشمند آنها در جامعه  بر همه ما واجب است چرا که  انسان سازی و تربیت کسانی که باید آینده جامعه را بسازند تا کشور ما بتواند  در عرصه های ملی و بین المللی ایفای نقش داشته باشد و جایگاه فعلی تمدن ایرانی اسلامی را روز به روز شکوفا تر کند به دست  معلمان محقق خواهد شد.

یداله رحمانی سرپرست استانداری فارس

 سرپرست استانداری فارس تاکید کرد: پاس داشت مقام معلم نباید صرفا به موضوعی معنوی محدود شود بلکه توجه به نیازهای مادی این قشر فرهیخته و تلاشگر نیز باید در بخش های دولتی و تشکل های معلمان در دستور کار قرار گیرد.

رحمانی ادامه داد: به رغم محدودیت های مالی موجود باید بازنگری هایی برای تامین مطالبات معلمان ایجاد شود.

 وی با اشاره به تلاش هایی که تا کنون در این زمینه انجام شده از اعضا شورای آموزش و پرورش و شورای برنامه ریزی و توسعه استان خواست این موضوع را با جدیتی بیش از گذشته در دستور  کار قرار دهند.

 سرپرست استانداری فارس بیان کرد: باید به دنبال استخراج راهکارها و پیشنهادات عملیاتی در چارچوب ساختارهای بودجه ای باشیم تا بتوانیم منابع مورد نیاز در این خصوص را تامین کنیم و اولویت بندی منابع را بر اساس جایگاه والای معلمان انجام دهیم.

یداله رحمانی سرپرست استانداری فارس

 وی با تاکید بر اینکه نقش دانشگاه فرهنگیان در تربیت معلم های که میخواهند در جامعه تاثیر گذار باشند بسیار مهم و ارزشمند است، به فرموده مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت این دانشگاه اشاره کرد و گفت: بنابراین تقویت این دانشگاه تکلیف شرعی و وظیفه ملی هر یک از ما مسئولان است.

 سرپرست استانداری فارس از آمادگی مدیریت ارشد استان  برای حل مشکلات استانی دانشگاه فرهنگیان و پیگیری مسائل این دانشگاه در سطوح ملی خبر داد.

 وی با تقدیر از برگزاری نکوداشت یکصدمین سال تاسیس تربیت معلم در استان فارس، این اقدام را بسیار سنجیده دانست و عنوان کرد: باید بپذیریم نهادی با این قدمت باید مشکلاتی بسیار کمتر از آنچه امروز با آن رو به روست داشته باشد بنابراین لزوم‌ آسیب شناسی گسترده ای در این خصوص احساس می‌شود. مهندس رحمانی با اشاره به جایگاه بزرگان و پیشکسوتان تعلیم و تربیت ، شهید مطهری را در شمار این بزرگان دانست و به تاثیر این شخصیت عالم در شکل گیری انقلاب شکوه مند اسلامی اشاره کرد.

رحمانی همچنین از اساتید بزرگواری همچون استاد محمد بهمن بیگی یاد کرد و افزود: دیدگاه های ارزشمند ایشان در تحولات آموزشی کشور نقش تعیین کننده ای داشته است.

یداله رحمانی سرپرست استانداری فارس

 سرپرست استانداری فارس با اشاره به اینکه استاد بهمن بیگی به تحقق عدالت اجتماعی در جامعه کمک کرد، یادآور شد: ایشان با هدف قرار دادن عشایر و روستاییان به عنوان محرومترین قشر جامعه و گسترش سواد آموزی در میان این قشر فاصله طبقاتی ایجاد شده در آن زمان را کاهش داد.

 وی  افزود: ایشان در کشف استعداد های برتر در قشر محروم عشایر نقشی اثر گذار بر عهده داشت و همانگونه که امروز مشاهده می کنیم بسیاری از اساتید و دانشمندانی که در حوزه های مختلف مشغول فعالیت و خدمت رسانی به جامعه هستند در مکتب بهمن بیگی پرورش یافته اند.

 رحمانی همچنین بهمن بیگی را پایه گذار بسیاری از روش های نوین مدیریتی در کشور دانست و خاطرنشان کرد: ایشان با بکارگیری نیروی انسانی کارآمد و شکوفایی این سرمایه های انسانی، بیشترین نتیجه را از کمترین امکانات به دست آورد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها