مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: از ابتدای سال تاکنون 148 واحد تولیدی،صنعتی،خدماتی و صنفی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس راه‌اندازی و زمینه اشتغال 1172 نفر فراهم شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، احد فتوحی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اعلام اینکه از ابتدای سال تاکنون 148 واحد تولیدی، صنعتی، خدماتی و صنفی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس راه‌اندازی و زمینه اشتغال 1172 نفر فراهم شده است، افزود: برای ساخت و راه اندازی این واحد های تولیدی افزون بر 1100میلیارد ریال سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی انجام شده است.

وی بیشترین تعداد واحدهای صنعتی راه‌اندازی شده درشهرک ها و نواحی  فارس  را مربوط به صنایع فلزی، شیمیایی، کانی غیرفلزی و صنایع غذایی اعلام کرد و افزود: شهرک‌های صنعتی بزرگ شیراز، آباده واقلید1 به ترتیب شاهد راه‌اندازی بیشترین تعداد واحدهای صنعتی  بوده‌ است.

فتوحی با بیان اینکه در حال حاضر 2 هزار و 900 واحد تولیدی و صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس دارای پروانه  بهره‌برداری هستند، گفت: بیش از 3 هزار و 35 واحد تولیدی و صنعتی نیز در مرحله ساخت و ساز قرار دارد که با بهره‌برداری از این واحدها تحول مناسبی در اشتغال و تولید استان ایجاد خواهد شد .

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تصریح کرد:مجموع اشتغال واحدهای بهره‌بردار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان فارس به بیش از 34 هزار نفر رسیده است .