مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در دیدار با رییس هیات بازرسی استان، بر مدیریت جهادی بر حسن جریان امور تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، مهندس عطاالله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در دیدار با رییس هیات بازرسی استان، با بیان اینکه بنیاد مسکن یک سازمان جهادی است و در راستای محرومیت زدایی از مناطق دور افتاده فعالیت می کند گفت: یک سازمان جهادی همواره بر حسن جریان امور تاکید دارد و بنیاد مسکن نیز در این عرصه با تاکید بر حسن جریان امور از هیات های بازرسی و نظارت استقبال می کند.

زمانی افزود: ما در دورافتاده ترین مناطق روستایی و عشایر استان فارس خدمات توسعه روستایی را گسترش داده ایم و کارنامه ای شفاف و درخشان در این عرصه ارائه داده ایم ، بازرسی و نظارت یک حق است و همیشه از این حق دفاع و استقبال می کنیم .

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با تاکید بر اینکه بنیاد مسکن همیشه از نظارت های درون سازمانی نیز بهره مند بوده است گفت : همه کارشناسان و کارکنان بنیاد معتقدند که بنیاد مسکن سرمایه ای معنوی است ، سرمایه ای که یادگار امام راحل است و منطبق با آرمان های امام باید در عرصه توسعه روستایی و محرومیت زدایی فعالیت کند.

وی با بیان اینکه کار توسعه روستایی و بهسازی و مقاوم سازی بافت های فرسوده در فارس با شتاب دوچندان ادامه دارد و با اشاره به اینکه برخی از شاخص های توسعه روستایی در فارس فراتر از کشور است گفت: فارس بیش از متوسط کشور جمعیت روستایی دارد و شاخص های توسعه روستایی نیز دراین استان فراتر از متوسط کشوری است.

زمانی اظهار داشت: از جمله این شاخص ها در زمینه صدور اسناد مالکیت روستایی است ، در استان فارس امسال 268 هزار و ششصد و چهل و دومین سند روستایی اعطا شد و فارس را از متوسط کشوری فراتر قرار داد.

وی با بیان اینکه 65 درصد از اماکن روستایی استان فارس دارای سند است گفت : شاخص صدور سند روستایی در کشور حدود 42 درصد است و فارس دراین زمینه فراتر از متوسط کشور عمل کرده است.

مهندس عطاالله زمانی نشست هماهنگی مسئولین بازرسی سازمان بازرسی فارس

زمانی گفت: اعطای اسناد مالکیت هویت بخشی به مناطق روستایی اقدامی برای قانونمند شدن معاملات ملکی است و از مجموع 388 هزار واحد مسکونی روستایی در استان فارس بیش از 268 هزار واحد سند دار شده اند.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس همچنین اعلام کرد: دراستان فارس و در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت تا کنون 26 هزار و 346 سند شهری صادر شده که 14.7 درصد از واحد های مسکونی دراین شهرها را شامل می شود.

زمانی ادامه داد: از سال 92 تا کنون با تلاش دولت تدبیر و امید در استان فارس 52 هزار و 206 سند روستایی و 26 هزار و 346 سند در شهرهای زیر 25 هزار نفر با مشارکت بنیاد مسکن و ثبت اسناد و املاک صادر شده است.

رییس هیات بازرسی سازمان بازرسی کل کشور نیز در این دیدار با بیا اینکه سازمان بازرسی با تاکید بر حسن جریان امور بازرسی های دوره ای خود را انجام میدهد گفت : معمولا بزرسی‌های این سازمان به سه صورت انجام می‌شود ، برخی از بازرسی‌های مستمر که در آن سازمان به صورت مستقل با برنامۀ منظم، حداقل سالی یک بار به وزارت‌خانه‌ها، ادارات، شرکت‌ها و مؤسساتی که در حوزۀ مسؤولیت سازمان قرار دارند، هیئت‌هایی اعزام می‌کند و این بازرسی ها انجام می شود.

مهندس عطاالله زمانی نشست هماهنگی مسئولین بازرسی سازمان بازرسی فارس

وی اضافه کرد : بازرسی‌های فوق‌العاده نیز به دستور رییس قوۀ قضاییه یا درخواست کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مجلس شورای اسلامییا به تقاضای وزیر یا مسؤول دستگاههای اجرایی ذی‌ربط و یا در هر مورد دیگری که به نظر رییس سازمان و رییس قوّۀ قضاییه ضرورت داشته باشد، انجام می‌گیرد.

رییس هیات بازرسی سازمان بازرسی کل کشور افزود: برخی از بازرسی ها نیز بازرسی‌های موردی است که در پی‌گیری شکایات افراد یا اظهارات و اعلام خبرهای آنان،انجام می‌گیرد.

به گزارش موج، هیات بازرسی سازمان بازرسی کل کشور به مدت 45 روز در بنیاد مسکن استان فارس استقرار دارند.