سرپرست استانداری فارس گفت: در شرایط سخت است که مدیران موفق و پرتوان محک می خورند و با اتخاذ تدابیر مناسب و فعالیت مثبت، مسیر سخت پیشرفت را برای جامعه هموار می کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، مهندس یدالله رحمانی سرپرست استانداری فارس در نشست فرمانداران استان با بیان این که در شرایط تحریم و محدودیت منابع استان ضرورت تحرک بیشتر در مدیران احساس می شود، اظهار داشت: در شرایط سخت است که مدیران موفق و پرتوان محک می خورند و با اتخاذ تدابیر مناسب و فعالیت مثبت، مسیر سخت پیشرفت را برای جامعه هموار می کنند.

رحمانی گفت: حل مسائل مردم هدف اصلی ما است و باید همه سختی های مسئولیت را بپذیریم تا بتوانیم بسیاری از مشکلات استان را رفع کنیم؛ همچنان که در هشت ماه گذشته اقدامات مثبت زیادی صورت گرفت و برخی از مشکلات جامعه مرتفع شد.

وی با تاکید بر این که فرمانداران باید همکاران خود و سایر دست اندرکاران و مدیران را از ورود به فضای التهاب آفرین دور کنند، گفت: سلب آرامش جامعه و از بین بردن اطمینان در افکار عمومی می تواند هزینه های زیادی برای کشور به دنبال داشته باشد؛ در حالی که ایجاد آرامش اجرای برنامه های مبتنی بر توسعه را تسهیل می کند.

رحمانی با بیان این که فرمانداران باید اقدامات دولت را در محافل و مجالس مختلف بیان نمایند و ارتباط تنگاتنگی را با آحاد مردم برقرار کنند، افزود: ارتباط گسترده و صمیمانه مدیران با مردم از بروز بحران های زیادی جلوگیری کرده و مانع از سیاه نمایی در خصوص وضعیت جامعه می شود.

سرپرست استانداری فارس نتیجه همه تلاش های مدیران باید رفع مشکلات و کاستی ها در زندگی مردم باشد، اظهار داشت: بازدید فرمانداران از بخش ها و نواحی مختلف باید به صورت منظم و در فواصل زمانی کوتاه تری صورت گیرد و پیگیری مشکلات مردم باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

مهندس یدالله رحمانی سرپرست استانداری فارس

وی خواستار تلاش مضاعف فرماندارن برای ایجاد امنیت و آرامش در سطح شهرستان های استان شد و گفت: در پرتو همین آرامش در استان فارس موفق شدیم فضای کسب و کار و نرخ بیکاری را بهبود دهیم.

سرپرست استانداری فارس تصریح کرد: لازم است برای مدیریت مناسب شهرستان تعامل منطقی خود را با حفظ جایگاه نماینده عالی دولت در شهرستان با همه دستگاه ها و نهادهای ذیربط تقویت کنید.

رحمانی با بیان این که دو کارگروه تسهیل و جذب سرمایه گذاری و رفع موانع تولید به صورت منظم در استان فارس تشکیل می شود، گفت: این دو کارگروه باید به صورت هفتگی در همه شهرستان های استان برگزار شود.

وی اصلی ترین چالش استان را موضوع آب دانست و اظهار داشت: مدیریت منابع آب، بهره گیری از روش های بهینه در این زمینه و تعیین تکلیف برای دستگاه های اجرایی باید در دستور کار فرمانداران استان فارس قرار گیرد.