رئیس بخش جراحی سرطان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی جراحی سرطان به میزبانی شیراز و با حضور ۱۲ مهمان خارجی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، عبدالرسول طالعی رئیس بخش جراحی سرطان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جمع خبرنگاران در شیراز، از برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی جراحی سرطان به میزبانی شیراز و با حضور ۱۲ مهمان خارجی خبر داد و گفت: با توجه به اینکه شیراز در امر جراحی و درمان سرطان در کشور پیشرو است، در این کنگره تجارب علمی کسب شده را با دیگر کشورهای دنیا مورد بحث قرار می‌دهیم.

طالعی با اشاره به حضور 12 مهمان خارجی از کشورهای آمریکا، استرالیا، سوئد، فرانسه، ژاپن، ایتالیا، ترکیه و عمان در این کنگره تصریح کرد: در این کنگره قرار است 400 شرکت‌کننده از متخصصین داخلی در رشته‌های مختلف جراحی سرطان، آنکولوژی، رادیولوژی حضور پیدا کنند.

رئیس کنگره بین‌المللی جراحی سرطان زمان برگزاری این کنگره را از هفتم آذر به مدت دو روز اعلام کرد و گفت: محوریت اصلی این کنگره سرطان معده، سرطان سینه در زنان و سرطان تیروئید است که در مورد آن سخنرانی‌های متعددی انجام می‌شود.

دبیر اجرای نخستین کنگره بین‌المللی جراحی سرطان نیز گفت: در حاشیه این کنگره نشست تخصصی ویژه پرستاران بخش سرطان بیمارستان‌ها نیز به منظور ارتقای دانش کادر پزشکی برگزار می‌شود.

مجید اکرمی بیان کرد: در این رویداد مهم علمی 88 مقاله برگزیده به شکل شفاهی و دو کارگاه رادیولوژی برای تشخیص بیماری‌های سرطان برگزار می‌شود.