مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از آمادگی شیراز برای جشنواره شعر «غزل» و ملی فجر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در نخستین گردهمایی انجمن های ادبی استان فارس از برپایی جشنواره شعر «غزل» و پیشنهاد میزبانی جشنواره ملی شعر فجر خبر داد و گفت: گردهمایی انجمن های ادبی با نماینده انجمن های ادبی و مدیر بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایران فرصتی است که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد فراهم می شود.

در این برنامه که با حضور نمایندگان و روسای انجمن های ادبی استان فارس برگزار شد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، با بیان اینکه انجمن های ادبی و هنری یکی از تاثیرگذارترین بخش هایی است که در آن نخبگان پرورش می یابند، افزود: جایگاه انجمن ها بسیار برای مسئولان فرهنگی کشور حایز اهمیت است.

وی با بیان اینکه نقش مردمی انجمنها باعث شده هرکس ذره ای ذوق ادبی و هنری داشته باشد رهسپار رشته مورد علاقه خود شود تصریح کرد: بنابر این جایگاه انجمن ها برای ما و دولت حایز اهمیت است.

سهرابی تاکید کرد: واسپاری فعالیت ها به انجمن ها باعث شده برنامه های کلان استان با نظارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختیار انجمن ها قرار گیرد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس در عین حال عنوان کرد: انتظار داریم انجمنها، محافل ادبی صمیمی تر بوجود بیاورند و اعتمادسازی با دوستی و مودت انجمن ها شکل بگیرد.

وی یادآور شد: انجمن های ادبی مسلما در این زمینه تاثیرگذار و انتظار داریم هدفمند و با برنامه پیش بروند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس همچنین بر اینکه انجمن ها نقشه راه داشته باشند تاکید کرد و افزود: انجمن ها باید دستگاه های دولتی را متقاعد به حمایت کنند.

وی با اعلام اینکه در فارس ۸۵ انجمن به ثبت رسیده است، افزود: انجمن ها برای معرفی نخبگان مسیر را هموار می سازند.

سهرابی در ادامه از طرح پیشنهادی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به وزارت فرهنگ و ارشاد درخصوص برگزاری بخشی از جشنواره شعر فجر خبر داد و گفت: از آنجاکه استان فارس میزبان بخش های مختلف جشنواره فجر است پیشنهاد کردیم که افتتاحیه یا اختتامیه و یا بخشی از جشنواره شعر فجر را در شیراز میزبان شویم و قول گرفتیم که بخشی از جشنواره در این شهر برپا شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس در ادامه از برگزاری جشنواره ادبی با عنوان «غزل» خبر داد و گفت: پیشنهاد این جشنواره را به وزارت ارایه کردیم که به شکل ملی یا بین المللی برگزار شود.