با حمایت های فن بازار منطقه ای نسل جدید لوله‌های upvc با ساختار نانو در واحد صنعتی پایدار پلیمر مستقر در شهرک صنعتی بزرگ شیراز تولید شد.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، با حمایت های فن بازار منطقه ای نسل جدید لوله‌های upvc با ساختار نانو در واحد صنعتی پایدار پلیمر مستقر در شهرک صنعتی بزرگ شیراز تولید شد.

مدیر عامل شرکت پایدار پلیمر در این خصوص گفت: در نسل جدید لوله‌های upvc که برای نخستین بار در خاور میانه تولید شده ، مواد نانو به ۸ ماده اصلی سازنده لوله اضافه می‌شود و قدرت آن را تا ۱۰ برابر افزایش می‌دهد.

هاشمی افزود: افزودن نانو به مواد اولیه این لوله‌ها موجب می‌شود حباب‌های بین پیوند‌های pvc از بین برود و بافت مواد مستحکم‌تر شود.

وی گفت: بیش از این لوله ها‌ی استفاده شده در ساختمان‌ها بر اثر شکستگی و ترک برداشتن سالانه بین ۱۵ تا ۲۰ درصد ضایعات داشتند که با افزودن نانو این میزان به صفر رسیده است، همچنین در این لوله‌ها دیگر خبری از گرفتگی نیست.

مدیر عامل شرکت پایدار پلیمر گفت: در این کارخانه علاوه بر لوله‌های ۲۵۰ میلی متری برای آب و فاضلاب، لوله‌های ۲۰ میلی متری برای رد شدن سیم برق هم تولید می‌شود.

هاشمی گفت: افزودن مواد نانو و صاف شدن سطح لوله‌ها موجب شده در این لوله‌ها خبری از گرفتگی نباشد.

وی افزود: تا کنون ۱۰۰ تن از این لوله‌ها به افغانستان و عراق صادر شده است.

سالانه بیش از ۵۰۰ تن لوله upvc با ساختار نانو تولید و روانه بازار‌های داخلی و خارجی می‌شود.