همزمان با سراسر کشور، راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار جهانی امروز، ۱۳ آبان در تمام شهرها و بخش‌های مختلف استان فارس بخصوص در شیراز، سومین حرم اهل بیت(ع) با نوای استکبارستیزی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، مردم شهیدپرور و ولایت‌پذیر استان فارس و شهر شیراز، سومین حرم اهل بیت(ع)، همزمان با سراسر کشور با خیابان آمدند و نوای استکبارستیزی سردادند.

راهپیمایی 13 آبان در شهر شیراز و مرکز استان فارس طبق برنامه آغاز شد و راهپیمایان از مسیر‌های مشخص شده راهپیمایی از جمله میدان شهدا- خیابان پیروزی و خیابان شهید دستغیب به سمت خیابان 9 دی حرکت کرده‌اند.

همچنین مسیر دیگر راهپیمایان از  میدان شاهزاده قاسم - خیابان حضرتی به سمت خیابان 9 دی است که در این مسیر نیز راهپیمایان در انتهای خیابان 9 دی، ورودی بست شهید آیت‌الله دستغیب حرم مطهر شاهچراغ(ع) گردهم آمدند و پس از سخنرانی منوچهر متکی وزیر اسبق امورخارجه کشورمان، قطعنامه با تکبیرهای جمعیت حاضر، به تأیید رسید.

13آبان شیراز

مردم همیشه درصحنه استان فارس از پیر و جوان، دانشجو و طلبه، کارگر و مهندس، همه و همه آمدند تا یادآوری کنند که مستکبران جهان، به ویژه آمریکا و اسرائیل هیچ جایی در دل مردم مظلوم ندارند؛ و برائت جویند از آنهایی که دل خوش کرده اند به لبخندهایی که خون به همراه دارد.

آری! مردم خداجو، متدین و ولایتمدار فارس امروز بار دیگر به ندای ولی امر زمان خود لبیک گفته و ندای استکبارستیزی را دوباره سردادند تا همه مردم دنیا بدانند که ایران و ایرانی زیر بار ذلت و استکبار نمی‌رود.

شعارهای راهپیمایان که بیشتر آن را دختران و پسران جوان تشکیل می‌دهند، هیهات من‌الذله، مرگ بر استکبار، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا است. در این مراسم راهپیمایان همچنین با در دست داشتن پلاکادرهایی، روز 13 آبان را روز به ذلت کشیدن آمریکا نامیده و تاکید دارند، این روز، روز به رخ کشیدن قدرت جمهوری اسلامی ایران علیه استکبار است.

و به درستی که  13 آبان ماه در حافظه تاریخی ملت ایران یادآور رخدادهای مهم و آموزنده‌ای است که هر یک سرفصل نوینی در تاریخ استکبارستیزی آنان به شمار رفته و اندیشیدن به آن سبب بازتولید و روح انقلابی و بیان فلسفه شعار «مرگ بر آمریکا» در جامعه می‌شود‌.