مدیر کل فرودگاه های فارس در مراسم گرامیداشت روز کنترلر ترافیک هوایی از آغاز نصب سیستم سوئیچینگ تا دو هفته آینده در فرودگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، رضا بدیعی فرد مدیر کل فرودگاه های فارس در مراسم گرامیداشت روز کنترلر ترافیک هوایی در جمع خبرنگاران با خاطرنشان کردن اینکه تجهیزات رادار فرودگاه شیراز بیش از 10 سال قدمت دارد اظهار داشت: یک ماه پیش 25 درصد تجهیزات سیستم سوئیچینگ رسید و تا 2 هفته آینده آن را نصب خواهیم کرد و همچنین تجهیزات جدید راداری هم خریداری شده که تا یکسال آتی این سیستم نصب می شود.

وی با اشاره به مستندسازی و تملک اراضی مربوط به نصب آنتن فرودگاه های استان در ارتفاعات میمند تصریح کرد: جاده دسترسی به قله در حال ساخت است و نقشه‌های ابنیه به تایید نهایی رسیده است که با برنامه‌ریزی انجام شده تا اواسط سال آینده سطح این سیستم در فرودگاه شیراز فعال می شود.

بدیعی فرد که خود ۱۵ سال در حرفه کنترل ترافیک هوایی فعالیت داشته است به کنترلرهای استان توصیه کرد از اعتماد به نفس کاذب پرهیز کنند و گفت: لایه های حفاظتی برای جلوگیری از سانحه در سیستم طراحی شده است و بر رعایت تمامی دستورالعمل‌ها تأکید می‌شود.