موج
کدخبر : ۳۱۷۲۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317275

در گفتگو با موج مطرح شد؛

​وکیل مدافع تعدادی از شاکیان داتیس خودرو اعلام کرد: با رای دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی برای مدیران شرکت داتیس خودرو ۱۵سال زندان و ۳۹ میلیارد تومان رد مال به شکات صادر شد.

به گزارش خبرگزاری موج، فرزاد مختاری وکیل مدافع تعدادی از شاکیان شرکت داتیس خودرو با اشاره به اینکه طبق رای صادره برای هر کدام از متهمین میلاد و مهراد علینقی مجازات ۱۵ سال زندان تعیین شده، گفت:  مبلغ ۳۹۳/۷۷۷/۹۶۰/۰۰۰ ریال بعنوان محکومیت هر کدام از متهمان به پرداخت جزای نقدی در حق دولت صادر شده که مجموعا ۷۸۷/۵۵۵/۹۲۰/۰۰۰ ریال می شود. 

وی ادامه داد: علاوه بر آن نیز دادگاه به همین مقدار هم شرکت داتیس خودرو را به پرداخت جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم کرده است. 

مختاری گفت: نهایتا مبلغ ۳۹۳/۷۷۷/۹۶۰/۰۰۰ ریال وجوهی است که متهمین در خصوص این تعداد از شکات دادنامه مذکور از ایشان اخذ کرده اند که می بایست به ایشان مسترد کنند.

فرزاد مختاری

وکیل مدافع تعدادی از شاکیان داتیس خودرو با بیان اینکه مالباخته ها بعد از دو سال فقط به اصل پول خودشون می رسند اظهار داشت: این در حالی است که قیمت خودرویی که شاکیان پرونده خریداری کرده بودند در حال حاضر ۳ برابر شده است.

مختاری افزود: از طرفی حدود ۱۶۰ میلیارد باید به عنوان جزای نقدی به صندوق قوه قصائیه واریز کنند. 

وی در ادامه با تاکید بر اینکه این گونه شرکت‌ها با سو استفاده از شرایط تحریم و با توجه به بروز برخی محدودیت ها و مشکلات اقتصادی سعی در کسب منفعت های کلان نامشروع داشتند، تصریح کرد:این افراد در جهت امیال سیری‌ ناپذیر خودشان خسارت‌ های فراوانی را به مردم وارد کردند، این امر موجب بی‌ اعتمادی شدید مردم و به‌ تبع آن بروز تبعات منفی اجتماعی و حتی سیاسی را فراهم کرده است. 

وکیل تعدادی از شاکیان داتیس خودرو در پایان گفت: با توجه به تذکرات و هشدارهای ریاست محترم قوه قضاییه به شرکت های خودروساز و واردکننده خودرو انتظار می رود مراجع قضایی ذی صلاح بالاخص دادسرا و دادگاه رسیدگی به مفاسد اقتصادی در برخورد با چنین شرکت‌هایی با قاطعیت و طبق قوانین و مقررات در این ارتباط اقدام نمایندتا از تکرار چنین پرونده های از سوی شرکت‌های مشابه اجتناب گردد.

لازم به ذکر است پرونده محمد رضا علینقی ، یکی از اعضاء هئیت مدیره که پدر متهمین هم می باشد هنوز در مرحله تحقیقات شعبه ۷ بازپرسی دادسرای امور اقتصادی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها