موج
کدخبر : ۳۱۴۸۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314801

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در همایش چشم‌انداز صنعت فولاد عنوان کرد:

همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنعت فولاد و سنگ‌ آهن ایران با نگاهی به بازار با حضور شرکت های داخلی یکم بهمن ماه در تالار بین‌المللی صدا و سیما گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج، منصور یزدی زاده، مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان در این همایش به سخنرانی پرداخت.

وی با بیان این که در توسعه صنعت فولاد کشور زنجیره تولید فولاد به هم خورده است، گفت: ذوب آهن اصفهان تنها مصرف کننده سنگ آهن دانه بندی در کشور است و این شرکت، تنها فولادساز کشور است که از انرژی بدون یارانه استفاده می کند و یارانه هم می پردازد.

مدیرعامل شرکت، حیات و زنده ماندن معادن کشور را در گرو فعالیت های ذوب آهن دانست و افزود: اگر ذوب آهن بخواهد توسعه پیدا کند ،زغال سنگی ها باید در کنار ذوب آهن اصفهان باشند.

یزدی زاده با یادآوری این نکته که به دلیل واگذاری های انجام شده ، سنگ آهن از ذوب آهن جدا شد، تاکید کرد: ابتدای شکل گیری ذوب آهن ،معادن کشور به عنوان زنجیره کامل دیده شد اما پس از واگذاری ها این توازن به هم خورد و این امر باعث مشکلاتی در تولید فولاد کشور شده است .

وی، صادرات بیلت و شمش را نسبت به صادرات سنگ آهن با ده درصد ارزش افزوده بیشتر عنوان کرد و اظهار داشت: معادن را به ذوب آهن نمی دهند چون برای معادن اقتصادی نیست

مدیر عامل شرکت از سهم ده درصدی ذوب آهن در تولید فولاد خبر داد و خاطر نشان کرد: سود واحدهای معدنی و بازدهی سرمایه این واحدها باید با فولادی ها مقایسه شود.

شایان ذکر است: در نمایشگاه جنبی این همایش مهمترین دستاوردهای ذوب‌آهن اصفهان به نمایش گذاشته شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها