مدیرعامل اسبق ذوب آهن اصفهان گفت:بنیان ذوب آهن اصفهان بر اساس معادن گذاشته شد، واقعاً به عنوان یک ذوب آهنی تاسف می خورم چرا بر اساس واگذاری های نادرست معادن از این شرکت جدا شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، در حاشیه برگزاری یازدهمین نمایشگاه متالورژی ، فولاد ، ریخته گری ماشین آلات و صنایع وابسته در اصفهان با مهندس محمدرضا فرقدانی مدیرعامل اسبق ذوب آهن اصفهان و مهندس سیروس موتمن مدیر اسبق بخش کوره بلند گفتگو نمودیم که مشروح آن را در ادامه می خوانید :

مهندس فرقدانی گفت: ذوب آهن اصفهان به عنوان نخستین تولید کننده فولاد در کشور نقش موثری در صنعتی شدن ایران ایفا نمود.

وی افزود : متاسفانه بر اساس واگذاری های نادرست،معادنی که مدیریت آنها در اختیار ذوب آهن بود از این مجموعه جدا شدند و هم اکنون این شرکت عظیم نمی تواند با ظرفیت کامل تولید داشته باشد لذا نیاز است مسئولین ذیربط در این زمینه تصمیم گیری موثر داشته باشند.

مهندس فرقدانی با اشاره به اینکه عمده صنایع فولادی ایران توسط ذوب آهن اصفهان ساخته شدند و به بهره برداری رسیدند تصریح کرد: این شرکت مادر صنعتی با تولیدات متنوع از جمله ریل،انواع مقاطع ساختمانی،تسمه تیر ورق و ... و همچنین اشتغالزایی چشمگیر به واقع حیف است که از داشتن معادن به ویژه در شرایط جنگ اقتصادی کنونی محروم باشد.

مدیرعامل اسبق ذوب آهن اصفهان ضمن بازدید از توانمندیهای ارائه شده شرکت مهندسی و پویش ساخت ذوب آهن اصفهان در این نمایشگاه گفت : این شرکت قابلیت ها و پتانسیل های خوبی در زمینه ریخته گری،ساخت قطعات و تجهیزات صنعتی و... دارد و بنده نیز تعاملات خوبی با این مجموعه دارم.

شرکت مهندسی و پویش ساخت،آینده روشنی پیش رو دارد

وی افزود : شرکت مهندسی و پویش ساخت،مجموعه ای است در درون ذوب آهن اصفهان که با تکیه بر دانش نیروهای متخصص ذوب آهنی که در ایران زبانزد است و استراتژی های مدون، آینده ای روشن پیش رو دارد.

بنیان ذوب آهن اصفهان بر اساس معادن گذاشته شد

 مهندس سیروس موتمن مدیر اسبق بخش کوره بلند نیز گفت : نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته غنی تر بود،قطعات و تجهیزاتی که در غرفه ذوب آهن ارائه شده بود، غرفه این شرکت مادر صنعتی را به محلی برای تعامل و تبادل اندیشه ها تبدیل نموده بود.  

وی افزود:خوشبختانه ذوب آهن اصفهان با همت و تلاش شبانه روزی کارکنان در بخش های مختلف امسال در آستانه افزایش ظرفیت تولید قرار دارد. رکورد های بسیار خوبی را در سال جاری شاهد بودیم که انشاا... تا پایان سال به تعداد آنها افز وده می شود.

پروژه PCI و ساخت درب های فلکسیبل باتری شماره سه کک سازی دستاوردی ارزشمندی برای امروزیان و نسل آینده به شمار می رود

مهندس موتمن تصریح کرد : پروژه pci و ساخت درب های فلکسیبل باتری شماره سه کک سازی نیز با تلاش و کوشش کارکنان در شرایط سخت تحریم پیشرفت بسیار خوبی داشته است و دستاوردی ارزشمندی برای امروزیان و نسل آینده به شمار می رود.

بنیان ذوب آهن اصفهان بر اساس معادن گذاشته شد

وی تصریح کرد : بنیان ذوب آهن اصفهان بر اساس معادن گذاشته شد، واقعاً به عنوان یک ذوب آهنی تاسف می خورم چرا بر اساس واگذاری های نادرست معادن از این شرکت جدا شدند و هم اکنون خط تولید به دلیل نداشتن مواد اولیه به ویژه سنگ آهن نمی تواند ظرفیت کامل داشته است. خام فروشی سنگ آهن به دلیل سودی که صادرات آن دارد توجیه پذیر نیست و نیاز است مراجع ذیربط تصمیم گیری سریع و پایدار در این زمینه داشته باشند.

این پیشکسوت صنعت فولاد کشور در خصوص توانمندیهای شرکت مهندسی و پویش ساخت ذوب آهن نیز اظهار داشت : کارگاههای ساخت ذوب آهن اصفهان که قطعات استراتژیکی از بدو تاسیس برای ذوب آهن و سایر صنایع کشور در آنها ساخته شده، با رویکرد فنی مهندسی در اختیار شرکت مهندسی و پویش ساخت قرار گرفته است که این اقدام مسیر رشد و توسعه بیش از پیش را برای این شرکت فراهم نموده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها