نشست مربوط به خرید پساب تعدادی از روستاهای اطراف ذوب آهن اصفهان توسط این شرکت با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس ، مهندس هاشم امینی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان و مهندس منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان و جمعی از مسئولین این دوسازمان چهارشنبه 11 اردیبهشت ماه در این شرکت برگزار شد .

به گزارش خبرگزاری موج، در این نشست توافقات لازم برای خرید پساب روستاهای مذکور توسط ذوب آهن اصفهان صورت گرفت و مقرر شد قرارداد مربوطه بین ذوب آهن اصفهان و شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان بزودی امضاء گردد .

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت : ذوب آهن اصفهان از جمله شرکت های مهم واثرگذارکشور است که توسعه آن تاثیر بسیاری بر شرایط اقتصادی دارد و نباید ظرفیت های تولید این شرکت خالی بماند .

وی افزود : افزایش و تداوم تولید در شرایط فعلی در این منطقه با مشکل تامین آب مواجه است و لذا صنایعی مانند ذوب آهن طبق مصوبه شورای عالی آب ، باید ظرف 5 سال آینده ، آب مورد نیاز خود را از طریق پساب شهرهای اطراف تامین کنند که جلسه امروز نیز در همین راستا می باشد. 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان نیز گفت : این جلسه در راستای برنامه ریزی ذوب آهن اصفهان برای تامین پایدار آب جهت حفظ و تداوم تولید این صنعت فولادی مهم کشور برگزار شد و نتایج بسیار خوبی در بر داشت  .

وی افزود : مقرر شد شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان براساس مصوبات شورای عالی آب کشور ، شبکه فاضلاب بخشی از روستاهای حاشیه ذوب آهن را اجرا کند و پساب حاصله در اختیار این شرکت قرار گیرد. این اقدامات باعث می شود تولید در صنعت مهمی مثل ذوب آهن با اطمینان خاطر تداوم یابد و این امر یک اقدام استراتژیک و بلند مدت در جهت تداوم تولید فولاد کشور است .

مهندس یزدی زاده نیز در این جلسه ضمن تقدیر از حمایت های نمایندگان استان اصفهان از صنایع و همچنین همکاری شرکت آب و فاضلاب استان در جهت استفاده بهینه از آب ، گفت : این شرکت اقدامات جدی برای تامین آب مورد نیاز خود از پساب شهرهای اطراف را آغاز کرده است و تا چهار سال آینده ، برداشت آب از زاینده به حداقل می رسد.