مدیر آموزش و ارتباط با صنعت پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: حجم فعالیت ذوب آهن اصفهان در خصوص مباحث زیست محیطی چشم گیر و در خور توجه است.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا رحمتی مدیر آموزش و ارتباط با صنعت پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار سازمان حفاظت محیط زیست کشور با حضور در هجدهمین نمایشگاه محیط زیست از غرفه ذوب آهن اصفهان دیدن کرد گفت : این نمایشگاه فرصت بسیار خوبی در اختیار سازمان ها و شرکت های صنعتی قرار داده تا اقدامات ، دستاوردها و پروژه های در دست اقدام خود را به نمایش بگذارند و در صورت امکان این اطلاعات را در اختیار شرکت ها و واحدهای تولیدی دیگر بگذارند.

وی افزود: حجم فعالیت ذوب آهن اصفهان در خصوص مباحث زیست محیطی چشم گیر و در خور توجه است.

رحمتی ذوب آهن اصفهان را مادر صنعت فولاد کشور خواند و گفت : رفع گرد و غبار کنورتورهای فولاد سازی ، دریافت پساب شهرستان های اطراف و منطقه ، بازچرخانی اب صنعتی و استحصال دوباره ان و استفاده مجدد در فضای سبز از اقدامات بسیار مهم ذوب اهن اصفهان در بحث زیست محیطی است.

وی با اشاره به این موضوع که ذوب اهن اصفهان در زمینه کاهش مصرف انرژی اقدامات موثری برای رسیدن به مدیریت سبز انجام داده ،خاطر نشان ساخت: یکی از شاخص های مهم این شرکت در زمینه محیط زیست مدیریت پسماندهای ویژه ، صنعتی و عادی خود طبق قانون مدیریت پسماند و تحویل ان به مراجع ذیصلاح است.

مدیر اموزش و ارتباط با صنعت پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت : مدیریت hse ذوب آهن اصفهان با رعایت شاخصه های اقتصاد سبز در جهت رسیدن به این منظور گام های اساسی برداشته است و امید است در سال های آتی به این مهم دست یابد.