نشست تعاملی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر فولادشهر با مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، نشست تعاملی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر فولادشهر با مهندس منصور یزدی زاده مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان و تنی چند از دیگر مسئولین شرکت ، شنبه چهاردهم مهرماه در دفتر مدیرعامل برگزار شد.

ذوب آهن اصفهان در معیشت بیش از دو میلیون نفر اثر گذار است

مدیرعامل شرکت در این نشست گفت : در کشور حدود 23 میلیون تُن فولاد و حدود 7 میلیون تُن مقاطع ساختمانی طویل تولید می کنیم.

وی افزود : ذوب آهن اصفهان بر اساس اصل 44 قانون اساسی واگذار شده ، سهامدار دارد و سالانه مجمع عمومی برگزار می کند اما همچنان افکار عمومی دیدگاه سنتی (دولتی) نسبت به این مجموعه تولیدی دارند. این شرکت میزبان 14 هزار نفر پرسنل است که با خانواده ها ،صنایع بالا دستی و پایین دستی در مجموع ذوب آهن اصفهان در معیشت بیش از 2 میلیون نفر اثر گذار است. 

مدیرعامل شرکت تصریح کرد : ذوب آهن اصفهان بزرگترین جنگل دست کاشت کشور به میزان 16 هزار و پانصد هکتار را ایجاد نموده ، هزینه نگهداری آن را خودش پذیرفته است و  به صورت رایگان در اختیار استان قرار داده است.

تشکیل کمیته فولادشهر اقدامی برای تعامل و توسعه

مهندس یزدی زاده بیان کرد : فولادشهر منتصب به ذوب آهن اصفهان است و در چارچوب ظرفیت های قانونی و مجمع شرکت می توان برای برطرف نمودن مشکلات فی مابین با تشکیل کمیته فولادشهر و عضویت نمایندگانی از سوی دو مجموعه برنامه ریزی کرد. جای بسی خوشحالی است که فولادشهر را به سوی بهبود،توسعه و پیشرفت ببینیم.

وی خاطرنشان کرد : قرار گرفتن ورزشگاه در این شهر آن را به یک برند تبدیل نموده و رشد  اقتصادی را برای آن رقم زده است.

بابک محمدی شهردار فولادشهر نیز گفت : در خصوص انتقال پساب فاضلاب فولادشهر به کارخانه ذوب آهن توافق هایی صورت گرفته است که با توجه به بحران آب موجود برای این صنعت بزرگ و همچنین شهر فولادشهر فرصت مناسبی به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه برخی از محله های فولادشهر در زمینه زیرساخت ها و تاسیسات شرایط زیاد مناسبی  ندارند تصریح کرد : فولادشهر همزمان با کارخانه ذوب آهن تاسیس شد و در حال حاضر نیاز است برای توسعه بیشتر این شهر در ابعاد مختلف برنامه ریزی شود.

فولادشهر به واسطه برند صنعتی ذوب آهن شناخته شد

شهردار فولاد شهر خاطر نشان کرد : ذوب آهن اصفهان یک برند صنعتی بزرگ به شمار می رود و فولادشهر به واسطه نام این کارخانه صنعتی شناخته شده است.

مهندس مهدی نصر معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت گفت : انتقال پساب به شرکت یک هدف دراز مدت محسوب می شود لذا در کنار انتقال پساب فولادشهر برای انتقال پساب نجف آباد به کارخانه هم برنامه ریزی شده است.پروژه های دیگری برای انتقال آب وجود داشت اما ذوب آهن اصفهان همچون گذشته در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خویش این  اقدام زیست محیطی را نیز در دستور کار قرار داد و تفاهم نامه آن در حضور معاون اول ریاست جمهوری امضا شد.

خلیل مصطفی زاده رییس شورای اسلامی فولادشهر نیز گفت : انتخاب مدیرعامل کارخانه ذوب آهن اصفهان از درون این مجموعه صنعتی اقدام بسیار شایسته ای بود زیرا ایشان اشراف کامل به موضوعات شرکت و همچنین جامعه پیرامونی دارند.

وی افزود : تعداد بسیار زیادی از کارکنان و بازنشستگان این کارخانه عظیم در فولادشهر سکونت دارند و نیاز است با برنامه ریزی،تعامل و هم افزایی بین مجموعه شورا و ذوب آهن اصفهان شرایط بهتری را برای این سرمایه های انسانی رقم بزنیم.

خدمات ذوب آهن به فولادشهر معرف حضور همگان است

کیانی عضو شورای اسلامی فولادشهر نیز با تاکید بر اینکه خدماتی که ذوب آهن اصفهان در گذشته و امروز به فولادشهر ارائه نموده ، معرف حضور همگان است ، اظهار داشت : فولادشهر فرزند ذوب آهن است و این شهر توسط این کارخانه رشد و پرورش یافت اما همچنان برای بالندگی بیشتر به حمایت نیاز دارد.

وی ضمن اشاره به اینکه هدف همه ما خدمت به مردم است، بیان کرد : فولادشهر، این شهر جمعیت پذیر نسبت به گذشته دگرگونی های بسیاری را تجربه نموده و لذا به خدمات رسانی بیشتر دارد که انشاا... بر اساس جمع بندی نشست امروز در این خصوص برنامه ریزی می شود.

شایان ذکر است سایر اعضای شورای فولادشهر حاضر در نشست و تنی چند از مسئولین شرکت به بیان  دیدگاه های خود پرداختند و بر تعامل و هم افرایی بیشتر بین دو مجموعه تاکید نمودند.