رییس سابق اتحادیه ماشین های دوخت و بافت با اعلام اینکه به زودی شاهد تعطیلی کاچیران بزرگترین کارخانه تولید چرخ ایران خواهیم بود اظهار کرد: تمام دستگاه های قانون گذار در صدر آن ها وزارت صنعت، دست در دست هم گذاشته اند تا این صنف هرچه زودتر تعطیل شود.

عطااله نوید کاشانی، رییس سابق اتحادیه ماشین های دوخت و بافت کشور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اعلام اینکه ماشین های دوخت و چرخ خیاطی با افزایش 3 برابری قیمت مواجه شده است، عنوان کرد: امروز این صنعت در خواب عمیقی فرورفته است و آن طور که به نظر می رسد تمام دستگاه های قانون گذار در صدر آن ها وزارت صنعت، دست در دست هم گذاشته اند تا این صنف هرچه زودتر تعطیل شود.

وی با انتقاد از وضعیت تولید پوشاک در کشور عنوان کرد: یکی از دلایل اصلی نبود تولید صنایع پوشاک گران شدن ماشین های دوخت و اقلام دوخت است، واردکنندگان دیگر توانایی وارد کردن ماشین های دوخت را ندارند و در کنار آن اگر هم وارد شود خریداران توانایی خرید ماشین های تولیدی را ندارند.

کاشانی در ادامه اظهار کرد: امروز کالاهایی که از ترکیه و کشورهای آسیای شرقی وارد کشور می شوند زیر قیمت کالاهای تولید داخل است و اینکه این کالا به چه صورت وارد کشور می شود خود جای سوال دارد که کمر صنعت تولید پوشاک کشور را شکسته است.

رییس سابق اتحادیه ماشین های دوخت و بافت کشور بیان کرد: امروز با عبور از خیام مشاهده می کنید که تمام فروشندگان چرخ های خیاطی اقدام به تک فروشی در صنف پوشاک کرده اند و نمی توان به آن ها خرده گرفت زیرا متولیان صنعت کشور موجب شده اند تا این شرایط پیش روی آن ها قرار بگیرد.

کاشانی با اعلام وضعیت وخیم ماشین های دوخت و بافت کشورتأکید کرد: تا زمانی که عدالت در صنعت کشور وجود نداشته باشد نمی توان فکری به حال اصناف کرد، امروز نساجی نیز وابسته به ماشین های دوخت است و با ادامه روند کنونی صنعت اگر مشکلات برطرف نشود کارخانه های تولید ماشین دوخت تعطیل خواهند شد.

وی با اعلام اینکه در بحث واردات پوشاک هیچ نظارتی وجود ندارد خاطرنشان کرد: امروز یک تولید کننده برای تولید یک محصول باید تمام مواد اولیه را با قیمت سه برابری تهیه کند و در نتیجه قیمت خروجی بالا می رود پس برای خریدار به صرفه است که روی به جنس قاچاق در بازار بیاورد.

رییس سابق اتحادیه ماشین های دوخت و بافت کشور با انتقاد از عملکرد وزارت صنعت در بخش حمایت از اصناف اظهار کرد: امروز سه وزارت در دل یک وزارتخانه گنجانده شده است آن هم وزارتخانه ای که خود کارایی لازم را در بحث حمایتی ندارد و باید پرسید متولی وزارت صنعت چه گلی بر سر صنایع داخلی زده است؟