موج

کابینت سازی یکی از مشاغل بسیار پردرآمدی است که در کشور ما وجود داشته و افراد بسیار زیادی در این زمینه مشغول به کار هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، کسب و کار یکی از قسمت‌های مهمی زندگی هر فردی است؛ هر شخصی باید دارای یک شغل باشد. در جهان بی‌نهایت شغل وجود دارد که هر یک از آن‌ها درآمد متفاوتی از دیگری دارد و بعضی از آن‌ها به نسبت سایر، از سود و بازدهی اقتصادی بیشتر برخوردار است که تعداد آن‌ها هم در بعضی از زمینه‌ها کم نیست.

کابینت سازی شغلی با در آمد بالا

برخورداری از حرفه‌ای با درآمد خوب از چالش‌های بسیاری از افراد شناخته می‌شود. هر چند در جهان مشاغل پردرآمد زیادی وجود دارد؛ اما بهتر است نگاهی به کابینت سازی بیاندازیم. کابینت سازی حرفه‌ای است که نیازی به مدارک عالی دانشگاهی ندارد اما در حین حال می‌تواند درآمد زایی خوبی داشته باشد؛ بنابراین بیشتر افراد به سراغ آموزش کابینت سازی می‌روند.

 کابینت سازی حرفه‌ای است که مزایای زیادی برای کسانی که در این حرفه مشغول به کار هستند دارد که بعضی از آن‌ها به شرح ذیل هستند:

عدم نیاز به سرمایه بالا

بیشتر شغل‌هایی که امروزه جزء پردرآمدترین مشاغل به شمار می‌آیند؛ برای راه‌اندازی به سرمایه اولیه نیاز دارند و بیشتر افراد تازه ورود به دنیای کار نمی‌توانند از پس این سرمایه برآیند؛ در حالی کابینت سازی حرفه‌ایست که با تجربه و مهارت بالا؛ اما سرمایه کم قابل انجام است و زمانی که افراد به آن وارد می‌شوند می‌توانند به مرور زمان سرمایه و کسب و کار خود را گسترش دهند.

پر درآمد و پر طرفدار در سراسر جهان

یکی از عمده دلایلی که مراکزی که در زمینه آموزش نصب کابینت، برای تدریس این شغل هزینه بالایی می‌کنند این است که کابینت سازی نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان از محبوبیت بالایی برخوردار است و اگر فردی به تمام فوت و فن آن تسلط داشته باشد در اقصی نقاط جهان می‌تواند درآمد خیلی خیلی خوبی داشته باشد. به همین دلیل است که کابینت سازی از معدود مشاغلی است که مدرک آن در بیشتر کشورهای دنیا دارای اعتبار است.

آموزش نصب کابینت

کاربرد در مشاغل دیگر

از دیگر مزایایی که کابینت سازی دارد این است که در دیگر شغل‌هایی که به چوب ربط دارند به کار گرفته می‌شود. به عنوان مثال فردی که می‌خواهد موسسه‌ای راه‌اندازی کند که خدمات طراحی دکوراسیون داخلی و یا آموزش تخصصی ساخت دکوراسیون چوبی را ارائه دهد به فردی نیاز دارد که به حرفه کابینت سازی برای انجام طراحی آشپزخانه و سایر بخش‌هایی که به آن نیاز دارند آشنایی داشته باشد تا بتواند آن را انجام و یا آموزش دهد. به عبارتی از هر جنبه‌ای که بخواهیم نگاه کنیم، کابینت سازی شغلی همه جانبه و پر فایده محسوب می‌شود.

آموزش کابینت سازی

با توجه به نکات گفته شده دریافتیم که کابینت سازی حرفه‌ای مهم و پر درآمد در ایران و جهان است؛ اما باید برای یادگیری آن از کجا شروع کرد.

مجتمع فنی پیوند داده‌ها ( فنی شو)، تنها مرکز مجاز آموزش کابینت سازی در ایران، در زمینه‌ی آموزش ساخت کابینت و همین‌طور آموزش نصب کابینت به صورت تخصصی فعالیت کرده و پس از اتمام هر دوره به کارآموزان مدرک تخصصی فنی و حرفه‌ای با اعتبار بین المللی و قابل ترجمه ارائه کرده که از آن در سراسر جهان می‌توانند استفاده کنند. همچنین آموزشگاه فنی شو علاوه بر کابینت سازی در زمینه‌ی آموزش تخصصی ساخت دکوراسیون چوبی و آموزش ساخت پارتیشن دو جداره نیز فعالیت می‌کند. ضمنا اولین آموزشگاه صنعت چوب کشور فنی شو ویژگی‌های دیگری برای کارآموزان خود دارد که عبارتند از:

بهره‌گیری از اساتید با تجربه

آموزشگاه پیوند داده‌ها از اساتیدی بهره گرفته است که از نظر عملی، مهارت، تجربه و اخلاق تدریسی و کاری در بالاترین سطح خود قرار دارند تا بتوانند مفاهیم را به خوبی به کارآموزان انتقال داده و همین‌طور با آن‌ها ارتباط دوستانه و کاری خوبی برقرار کنند.

آموزش ترکیبی

یکی دیگر از مزایای این آموزشگاه برای آموزش ساخت کابینت، این است که مباحث را به صورت آکادمیک و اگاهی آموزش می‌دهد تا مطالب هم از نظر تئوری و عملی برای کارآموزان کاملا جا بیفتد و تمامی تجهیزاتی که برای آموزش نصب کابینت سازی به آن‌ها نیاز است در این مرکز گرد آوری شده‌اند.

مرکز آموزش کابینت سازی

معرفی کارآموزان

پس از اتمام هر دوره برای آموزش کابینت سازی، کارآموزان برای آزمون معرفی می‌شوند و پس از طی کردن مراحل عملی و کتبی در زمان قبولی، از سازمان فنی و حرفه‌ای کل کشور برای آن‌ها گواهینامه مهارت صادر می‌شود که دارای اعتبار و کد بین المللی ایسکو و زیر نظر سازمان جهانی کار است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها