خواب کافی و باکیفیت مهم‌ترین عامل پر انرژی بودن افراد در طول روز می‌باشد. همانطور که مطلع هستید در هنگام خوابیدن سیستم ایمنی بدن تقویت شده و کارکرد بهتر حافظه و ترشح هورمون رشد از اهمیت خوابیدن صحیح و به موقع می باشد. از مهم‌ترین دلایل مختل کننده خواب خوش می‌توان به شرایط محیطی، سبک یا سنگین بودن خواب و کیفیت نامناسب لوازم خواب اشاره کرد. انتخاب تشک مناسب برای خوابیدن در این امر مهم بی تاثیر نبوده و استفاده از یک تشک اورجینال و مناسب به شما در رسیدن به یک خواب راحت کمک می‌کند. یک تشک نامناسب به چند طریق می‌تواند برای سلامتی افراد زیان‌هایی را به همراه داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، با اعلام تشک رویال، برای آگاهی از ارتباط تشک‌های طبی فنری بر کیفیت خواب، ابتدا باید با عواملی که به داشتن خواب با کیفیت کمک می‌کنند آشنا شده و بعد از آن یکی از بهترین تشک‌های موجود بازار را شناخته و اثرات هر کدام را بر کیفیت خواب افراد بدانیم.

عوامل موثر بر کیفیت خواب افراد

همانطور که اشاره شد خواب کافی و مناسب در طول روز به سلامت پوست و روشنی آن کمک زیادی می‌کند. همچنین بر توانایی تمرکز افراد در هنگام کار و داشتن انرژی کافی در طول روز بسیار موثر است. به همین دلیل آشنایی با عوامل موثر بر کیفیت خواب برای دستیابی به خواب کافی باکیفیت ضروری است. عوامل موثر بر کیفیت خواب را شاید بتوان به دو دسته تقسیم کرد.

1-عوامل داخلی

این عوامل کاملا مربوط به عادات خواب افراد است که شامل خواب در حالت استاندارد، ساعت خواب، میزان خواب و حساسیت فرد به عوامل بیرونی است که این موارد با تمرین و تلاش قابل حل شدن می‌باشند.

2-عوامل خارجی

عوامل خارجی شامل دو بخش غیرقابل پیشگیری و قابل پیشگیری می‌باشد. عوامل خارجی غیرقابل پیشگیری عواملی هستند که وجود آن غیرقابل پیشگیری بوده ولی اثر آن‌ها بر خواب افراد قابل کنترل است. مثلا سر و صدا در ساختمان‌ها، مخصوصا آپارتمان‌ها همیشه وجود دارد ولی می‌توان با استفاده از روش‌های نوین ساختمان سازی اثر آن‌ها را کمرنگ کرد. از دیگر عواملی که در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند، میزان نور ورودی به خانه است که آن هم اجتناب ناپذیر است. عوامل خارجی قابل پیشگیری شامل عواملی است که توسط افراد قابل پیشگیری است و بیشتر به کیفیت لوازم خواب مرتبط است. لوازم خواب به دلیل اینکه به صورت مستقیم بر کیفیت خواب فردی که از آن‌ها استفاده می‌کند تاثیر گذارند، باید بسیار مورد توجه قرار بگیرند. در این میان تشک، بسیار مهم‌تر از بقیه است. به همین دلیل در ادامه علاوه بر بررسی انواع تشک‌ها به معرفی یکی از بهترین تشک‌های موجود در بازار یعنی تشک رویال می‌پردازیم.

تشک های فنری

ساده‌ترین و ارزان‌ترین نوع تشک موجود در بازار این نوع از تشک‌ها می‌باشد و وقتی هدف اول کاهش هزینه باشد، گزینه‌های مناسبی به نظر می‌رسند. این نوع از تشک‌ها بر حسب نوع فنرها به دو دسته منفصل و متصل تقسیم‌بندی می شوند.

تشک‌های با فنر متصل که نوع اولیه این تشک‌ها می‌باشد، از تعدادی فنر که جابجایی آن‌ها به هم دیگر وابسته است تشکیل شده‌اند. اگر بخواهیم به اثر این نوع از تشک‌ها بر کیفیت خواب افراد بپردازیم، مهم‌ترین عاملی که به ذهن می‌رسد این است که این تشک‌ها، برای افرادی که خواب سبکی دارند، مناسب نیستند. در مدل‌های دو نفره این نوع از تشک‌ها با جابجایی یک نفر، نفر دیگر به سمت آن منحرف می‌شود و همین لرزش‌ها و ارتعاشات باعث بیدار شدن فرد حساس می‌شود. تشک‌های با فنر منفصل این ایراد را ندارند، زیرا جابجایی هر فنر، مستقل از دیگری است.

تشک های طبی

با توجه به مشکل ارتعاش و همچنین کیفیت مواد استفاده شده در تشک‌های فنری، شرکت‌های تولید کننده تشک به سمت تولید تشک‌های طبی که در آن‌ها از هیچ فنری استفاده نشده بود رفتند. این تشک‌ها به دلیل این که از فنر در آن‌ها استفاده نشده، سفتی یکنواختی در سراسر آن‌ها وجود دارد که این سفتی یکنواخت، حمایت خوبی از ستون فقرات فراهم می‌کند. به علاوه، در این تشک‌ها از موادی استفاده می‌شود که حساسیت زا نباشند و به همین دلیل این تشک‌ها برای افرادی که حساسیت پوستی و تنفسی دارند بهتر می‌باشد.

تشک های طبی فنری

با توجه به مشکلاتی که تشک‌های فنری و طبی می‌توانند ایجاد کنند، شرکت‌های تولید کننده تشک به سمت تولید تشک های طبی فنری رفتند. شاید بتوان گفت این نوع از تشک بهترین مدلی است که تولید شده و می‌توان با اطمینان گفت که برای اکثر افراد خواب با کیفیت و کافی را فراهم می‌کند اما چگونه؟

خرید تشک

این تشک‌ها تلفیقی از تشک‌های فنری و طبی می‌باشند، یعنی هم مثل تشک‌های فنری دارای فنرهای مجزا هستند که ارتعاش را تقریبا مستهلک می‌کنند، هم مانند تشک‌های طبی از اسفنج‌های فشرده برای افزایش سختی و یکنواخت کردن سختی در کل سطح تشک استفاده شده است. بر روی این تشک‌ها جای بدن افراد باقی نمی‌ماند پس می تواند در طولانی مدت فشار یکنواخت خود را حفظ کند. با توجه به توضیحات داده شده، این ترکیب به معنی حداکثر کردن آرامش افراد درهنگام خواب است و افرادی که به لرزش تشک حساس هستند، از این بابت آسوده خاطر خواهند بود.

بهترین تشک بازار

 بهترین نوع تشک جهت خوابیدن تشکی می‌باشد که دارای ارتفاع مناسب بوده و فاصله‌ای مناسب از تخت داشته باشد. جنس و مواد تشکیل دهنده تشک نیز از اهمیت بالایی برخودار می‌باشد. تشک با برند رویال که بهترین برند موجود در بازار بوده و تمامی اصول ساخت آن آزمایش شده و قبل از ورود به بازار مهر استاندارد دریافت کرده است و دارای انواع مدل های طبی و طبی فنری می‌باشد. تنوع محصولات برند رویال متناسب با سلیقه مردم طراحی و به مرحله تولید رسیده است. استفاده از پارچه مرغوب و استحکامی که تشک دارد و همچنین نوع دوخت و نحوه بسته بندی آن گویای کیفیت بالای تشک رویال می‌باشد.

تشک رویال اصل

به همه هموطنان عزیز پیشنهاد می‌کنیم که تشکی را برای خواب انتخاب کنید که از الیاف طبیعی ساخته شده باشد تا شما را از بیماری‌های آلرژیک و ناراحتی‌های پوستی دور نگه دارد. همچنین بهتر است در تهیه یا خرید تشک جدید به سفتی و نرمی تشک توجه فرمایید. بر اساس تحقیقات پزشکان اورتوپد سفتی تشک انتخاب شده برای خواب باید به اندازه‌ای باشد که ستون فقرات در هنگام دراز کشیدن (خوابیدن) در حال وضعیت عملکرد می باشند، یعنی انحنایی که در ستون وجود دارد به اندازه انحنایی باشد که شما در حال ایستادن، آن را دارید اگر تشک آنقدر سفت باشد که این انحنا به وجود نیاید و آنقدر نرم باشد که این انحنا بیش از حد باشد، فرد دچار کمر درد شده و خواب آسوده‌ای نخواهد داشت. تشک رویال اصل با در نظر گرفتن این قبیل از شرایط و پس از سپری کردن آزمایشات بر روی تشک‌های آماده شده بهترین محصول را به بازار ارائه می‌کند تا علاوه بر جلب رضایت مشتریان، به سلامت خانواده‌های ایرانی نیز کمک کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها