موج
کدخبر : ۲۷۴۶۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-274657

علی اعطا در پاسخ به حواشی برگزار نشدن انتخابات شورایاری ها اعلام کرد

علی اعطا سخنگوی شورای شهر اعلام کرد: همکاران ستاد هماهنگی شورایاری ها در تکاپوی برگزاری انتخابات هستند و این انتخابات قطعا برگزار خواهد شد.

علی اعطا در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج ضمن تاکید بر اینکه طبق مصوبه شورا انتخابات برگزار خواهد شد گفت:اشکالات قانونی برگزاری انتخابات در دوره های قبلی نیز وجود داشته و مسئله تازه ای نیست. ضمنا برای برگزاری انتخابات با وزارت کشور توافق شده است و این موضوع حل و فصل شده است. بنابراین منع قانونی بر سر برگزاری انتخابات وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا برنامه ریزی برای حل مشکلات قانونی اساس نامه شورایاری ها وجود ندارد تا برگزاری انتخابات شورایاری ها قانون ثابتی داشته باشد گفت :در ماه های پایانی سال 97 طرحی در شورای عالی استان در رابطه با مشکلات شورایاری ها تدوین شده و به دولت و مجلس ارسال شده است تا شورایاری ها شکل قانونی به خود بگیرند.این موضوع در پیگیری مستمر قرار دارد.

وی تاکید کرد:شورای پنجم به اصل وجود شورایاری ها معتقد است و در زمینه رفع مشکلات نهادهای مردمی تلاش خواهد کرد و قبول ندارم که در این زمینه کوتاهی صورت گرفته است.

گفتنی است سخنان عضو ستاد شورایاری های شهر تهران در حالی است که فعالان این نهاد مردمی در گفتگو با رسانه ها اعلام کردند دوره فعالیت شورای پنجم بر اثر غفلت ستاد هماهنگی شورایاری شهر تهران در جهت همراهی شورایاری مناطق گامی برداشته نشده است بر همین منوال شهرداران مناطق پاسخگوی خواسته های شهروندان نبودند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها